Wpis z mikrobloga

#xerxesrzezbi - tag do obserwacji, zapraszam po więcej zdjęć:)
Dziś druga strona głowy i szyja tyranozaura z gliny :)
Reszta cielska rzezby na tagu #xerxesrzezbi
Chętnych do wolania zapraszam do lajkowania mojego komentarza niżej.
Jeśli nie chcesz byc już wolany wołana, napisz.

#tyrannosaurus
#tyranozaur
#handmade
#chwalesie
#rekodzielo
#sztuka
#glina
#diy
#dinozaury
#gruparatowaniapoziomu
#modelarstwo
#figurki
#rzemioslo
#rzezba
@Yarakami
@mozgogrdyczka
@011011010110000101111000
@imperjo
@Grubyp_qKociamber
@mannoroth
@Ranfun
@TomqTomq
@rezim16kwietnia
@rolnik_wykopowy
@Samaeel
@dontwolf
@Dinozaur_pelen_nostalgii
Pobierz PWRXerXes - #xerxesrzezbi - tag do obserwacji, zapraszam po więcej zdjęć:)
Dziś drug...
źródło: comment_x6bhALqZQBtOvPMQ3UjS96xq2AgcGKsB.jpg
  • 18
@PWRXerXes: fajne!!! Polecisz jakieś tutoriale jak się do tego zabrać? Chciałam sobie wyrzeźbić głowy zwierząt na ścianę, ale na studiach tylko miałam okazję rzeźbić w glinie, takiej zwykłej mokrej... Podejrzewam że da się lepiej i precyzyjniej a właśnie widzę jakie robisz fajne tekstury :) z czego robisz szkielet?
@xhxhx: hmm, polecam kanal yt kayakasaurus. Bardzo pomocny i jednocześnie prezentuje tresc w przystepny sposób. Ma kilka swietnych filmów które mozna smialo potraktować jak tutoriale. Za szkielet służy mi drut miedziany badz żelazny, zależnie od ciężaru rzeźby. Środek to najczęściej papierowe reczniki i folia aluminiowa.
Co do precyzji to zeby taką osiągnąć trzeba dobrać miękkość gliny bo to ma znaczenie zasadnicze i jest zalezne od wlasnych preferencji. Czasem mozna dostac szalu
@PWRXerXes: dzięki wielkie za wskazówki! To jest całkiem nowy grunt dla mnie. O tyle łatwiej że sobie wymyśliłam cosie z płaską podstawą, trochę jak płaskorzeźba, więc może jak przekładanie odpadnie to jakoś sobie dam radę. Na pierwszy ogień się rozgrzeję modeliną fimo bo chcę zrobić grzyby do kompozycji roślin :) swoją drogą, myślę że takie dinozaury też fajnie by wyglądały w takim terrarium.