Wpis z mikrobloga

#ekspresdokawy #kiciochpyta #agd #kawa

Cześć!
Posiadam od ponad 3 lat ekspres marki Siemens (TE515209RW). Mój stosunek robienia kawy czarnej do kawy z mlekiem to około 10:1. I w związku z tym chyba coś się popsuło (problem od pół roku, a to że nie piję to nie ruszałem).
Gdy próbuję zrobić Latte to ekspres normalnie pobiera mleko, ale to co ma wlecieć do kubka, to wokół się rozbryzguje. Efektem jest zbyt mała ilość spienionego mleka. Układ zawsze czyściłem przed wyłączeniem ekspresu. Sam ekspres zazwyczaj czyszczony po wyskoczeniu komunikatów.
Co kupić, co wymienić? Podobno do popularny problem, a jakoś chciałbym uniknąć serwisów.
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R__R: Układ wygląda na sprawny, może jest zakamieniony i ciśnienie spada z czasem. Może też końcówka ma trochę kamienia i nie trafia dokładnie w otwór strumieniem pary.
@jempierozki: cały układ spieniacza (to co można odczepić od ekspresu) rozbierałem i czyściłem. Każdy element jest mocno zaciśniety.
@Kulek1981: Woda leci w sposób prawidłowy. Warto kupić nowy mechanizm tzn. Rurka i ten cały układ z tworzywa sztucznego czy to raczej może być problem "głebiej", gdzie bez pomocy serwisu sobie nie poradzę?
@R__R: masz zatkany otwór w spieniaczu. Mam ten model prywatnie, kupiony jako używany i było tak samo. Odepnij spieniaczu i wyczyść przejście pomiędzy tymi dwoma otworami, zaraz wrzucę zdjęcie