Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ósmy już update #finansowypoker
Start maj 2019: 35000 pln.
Stan na 31 styczeń 2019: 35000 pln.
Lubię stosować miarę waluty europejskiej więc mam 8142 euro (poszło do góry do 4,30zl)

Nie ma co dużo pisać, nic w tym miesiącu się nie stało wzrostowego. Właściwie był setback. Miałem trochę promocji bankowych i przy wielu przelewach miedzy kontami, pogubiłem budżet który robiłem. Mimo spisywania wszelkich wydatków, kwoty nie zgadzają się. Będę musiał zacząć od nowa chyba, jeśli sobie z tym nie poradzę.

Na koncie powinno być 39400, miałem dużo miesięcy zaległych, przez wydatki które zrobiłem. Najpóźniej do końca 2020 roku, mogę odkładać 128eur miesięcznie. Jest to ostatni miesiąc w którym mogę odłożyć tak niską kwotę, i nadal zmieścić się w celu (100k do końca 2023), jeśli potem będę odkładał nie mniej niż 550eur miesięcznie. 550eur to kwota obliczona po uzyskaniu wiedzy odnośnie proporcji moich kosztów życia do zarobków, nie zamierzam zwiększać kosztów życia o dużą ilość, przed wykonaniem celu.

Robię pierwsze kroki w inwestowaniu, na razie na wymianie walut.
2 grudnia wymieniłem 11000zł na €2562,56, po kursie 4,2925. Wydałem tego 36,99, więc jest €2525,57.
Trochę przerzuciłem na funta, aktualnie na koncie jest 10818,60, więc 11000- 157,93=10842,07. Więc 10818,60-10842,07= -23,47zł na tym działaniu.
Na szczęście nie wszedłem w p2p, bo popadały. Przerzucam obecnie pieniądze na konta oszczędnościowe, te które muszę mieć jako poduszkę, raczej podzielone na euro i usd, Getin ma procent na takich kontach. Przeniosę może też konto dzienne tam żeby to wszystko mieć w jednym banku. Powinien przyjść w lutym bonus 350zł za przeniesienie konta w CreditAgricole, powinienem ogarnąć krypto które posiadam ile są warte i zacząć wrzucać drobne kwoty cyklicznie, tak żeby wypełnić np. $100 na różnych tańszych, teraz są w dołku. Czytam o ETF, i przenoszeniu kapitału pomiędzy rynkami rozwiniętymi a rozwijającymi się. Ludzie mają sporo lepsze wyniki ode mnie, czytam, staram się nawiązywać z nimi kontakt i uczyć się. Głupio zrobiłem że IKE zainteresowałem się dopiero teraz, i to krótko po Nowym Roku, przepadła możliwość wpłacenia tam 14 295 i inwestowania tych pieniędzy bez ponoszenia konieczności zapłacenia podatku.
#oszczedzanie #inwestowanie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 3