Wpis z mikrobloga

@aks_762: częstotliwość treningu to zmienna zależna od boju, stażu, wagi, wzrostu, wyników, płci, regeneracji, poziomu stresu w życiu, dopingu i wielu innych rzeczy. Możesz progresować bój robiąc go raz na dwa tygodnie, możesz progresować robiąc codziennie.

Robiąc dany ruch 3x dziennie, codziennie, masz 1095 razy przerabiany w ciągu roku. I co z tego. Ważna jest objętość, intensywność i dalej nie chce mi się powtarzać.

Najoptymalniej przetrenować interesujący nas mięsień przynajmniej 2 razy w tygodniu. Tu się zgodzę. Ale tu też mogą być
  • Odpowiedz
@biamiVajs: A w którym miejscu napisałem, ze niezależnie od wszystkiego innego? Trening 2 razy w tygodniu przy tej samej objętości tygodniowej będzie lepszy niż raz. Częstotliwość wykonywania ruchu ma znaczenie, ale jest coś takiego jak krzywa użyteczności krańcowej, która się wypłaszcza, wiec pisanie o robieniu ćwiczenia 3000 razy jest ignorancja. A zwłaszcza ma ten aspekt znaczenie u początkujących. I wreszcie czas trwania powysilkowej syntezy białek mięśniowych, która trwa 48-72h. Trening
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aks_762: chodzi o boje, nie mięśnie trening dwa razy nie musi lepszy od jednego razu. Tak się ta krzywa wypłaszcza, że aż zachęca do studiowania Abadijeva i tego co wyczyniał ze swoimi uczniami. To nie jest ignorancja tylko przykład z życia wzięty. Dlatego ja napisałem co wpływa bo Ty nie napisałeś nic. Nikt nie dał tutaj zawężenia do początkujących. Czas syntezy białek przekłada się bezpośrednio na wynik w boju? Mięśnie
  • Odpowiedz
@aks_762: hipertrofia to jedno, ale adaptacje układu nerwowego to drugie. W przypadku treningu na siłę częstotliwość treningu danego boju nie musi mieć aż tak dużego znaczenia.
  • Odpowiedz
@biamiVajs: Trening 2 razy e tygodniu może mieć taka sama sumaryczna objętość jak trening 1 raz. Trening 5 razy w tygodniu nie będzie miał tej samej objętości, a jeśli będzie miał, to będzie miał #!$%@? intensywność i nie będzie dostatecznym bodźcem jednorazowo, bo robiąc np 15 serii możesz je rozłożyć 7 / 8 i zachowa odpowiednia intensywność. ale 3x5 już nie. A jeśli zrobisz 5 x 7 serii, to się
  • Odpowiedz
@aks_762: ja może jestem dzbane językowym, ale ty piszesz jakby twoja wiedza opierała się na 3 losowych filmach z youtube ()

Jaki jest "dostateczny bodziec" jednorazowo?
Dlaczego nie mogę rozłożyć na 3x5?
Dlaczego nie mogę się zregenerować z 5x7? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dlaczego trening 2x będzie lepszy niż 1x?
  • Odpowiedz
ja może jestem dzbane językowym, ale ty piszesz jakby twoja wiedza opierała się na 3 losowych filmach z youtube ()

Jaki jest "dostateczny bodziec" jednorazowo?


robie coś teraz, wiec nie bardzo mam opcje szukac źródła, ale no cóż: uważasz, że 1 powtórzenie na 30% 1rm albo 1 seria na intensywnosci 7RPE będzie bodźcem siłowym / hipertroficznym?

na szybko - koncepcja MEV, źródło doktor
  • Odpowiedz
@aks_762: Najpierw piszesz: "Częstotliwość wykonywania ruchu ma znaczenie, ale jest coś takiego jak krzywa użyteczności krańcowej, która się wypłaszcza, wiec pisanie o robieniu ćwiczenia 3000 razy jest ignorancja."

a później dajesz przykład jednego powtórzenia na 30% 1rm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co znaczy ciężka seria? Do upadku? 8rpe? 9rpe? RPE to też koncepcja zależący od wielu czynników, różni ludzie różnie postrzegają zmęczenie. Ciężka na ten dzień?
  • Odpowiedz
@aks_762: dalej czekam na odpowiedzi w góry w odniesieniu bo bojów i zwiększania ich wyników, nie hipertrofii. Dodatkowo zdradzę ci tajemnice, że niektórzy nie trenują systemem blokowym :O co wtedy :O teoria legnie w gruzach, czy dalej 2x martwy + 2x przysiad będą lepsze niż 1x to i 1x.

A wiesz co? Nie pisz najlepiej nic, bo twoje odpowiedzi mają wartość 0 i nie odnosisz się ani do moich powtórzeń
  • Odpowiedz