Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mam pytanie do ludzi z #antynatalizm

Wiecie że nie musicie #!$%@?ć nikomu w twarz swoich poglądów? Sam jestem za NIE POSIADANIEM dzieci ale nie chodzę nie mówię o tym na każdym kroku, zachowujecie się trochę jak Ci z #keto I studenci prawa #pdk

Ja rozumiem, nie chcecie, ale nie #!$%@? się do ludzi, ktoś sobie wykreował bachora (jak ktoś ma wąty, to nie ma rozmowy, #!$%@? się #pdk) a potem walczy o jego życie, to #!$%@? wam do tego. Ktoś chce mieć dzieci? Spoko. Ktoś nie chce? Spoko. Ktoś chce się zabić? Spoko. Ktoś lubi w dupe? Spoko. Pozwólmy wybierać ludziom, czasem zmiana poglądów następuje jak się coś dostanie od życia, niekoniecznie fajnego.

Miłego wieczoru. ()
  • 32
  • Odpowiedz
@McDermott: ale że o co chodzi? Czy lobbujemy za takimi, a nie innymi prawami, które miałyby ograniczać dzietność? Czy podobnie jak "prolajferzy", pikietujemy z drastycznymi zdjęciami przed porodówkami? Na tym polega podzielanie jakiegoś poglądu, że się nim dzieli ze światem i w jakiś sposób promuje - na tym polega wolność posiadania poglądów, nie na tym, że łaskawie pozwolisz na odstępstwa od powszechnego myślenia, o ile nie będą one wyrażane publicznie. Podobnie
  • Odpowiedz
@McDermott: Antynatalizm to nie childfree, to nie tak, że my nie chcemy i koniec. I tym niechceniem się chwalimy. Antynatalizm zakłada, że płodzenie jest niemoralne, więc to trochę tak jakby się dziwić katolikom, że się #!$%@?ą do tego, że ludzie chwalą się morderstwem xD (ranga "grzechu" porównywalna w obu tych poglądach)
  • Odpowiedz
@McDermott:

Ktoś chce mieć dzieci? Spoko


No właśnie nie spoko. Bardzo nie spoko. Na pewno nie w stosunku do tych dzieci.

mam komuś zabronić posiadać dzieci?


Nie, antynatalizm nie uwzględnia przymusu.

Mówiąc, że jesteś "za nieposiadaniem dzieci" masz na myśli, że sam nie chcesz, czy żeby i inni nie mieli?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HAL__9000: gdyby nie Twoi rodzice to Ty i Tobie tożsami byście nie mogli pisać wysrywów o #antynatalizm, chyba że większość waszych rodziców nie zna pojęcia antykoncepcja albo jesteście w większości z kazierodczych związków ( co patrząc na ten portal, mnie nie zdziwi specjalnie )
  • Odpowiedz