Wpis z mikrobloga

#komputery #vpn Mirki mam pytanie. Mamy w firmie komputer na którym jest zainstalowany crm. Do crmu łączymy się przez przeglądarkę (oczywiście komputery które są w sieci firmowej) Pytanie, czy jest możliwość zalogowania się do sieci firmowej zdalnie, np z domu ?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@asffaf: XD wszystko się da jak się tylko ma odrobinę chęci.

Nie masz publicznego to wystarczy odpowiednio skonfigurowany firewall i routing. O ile chociaż jedno publiczne jest na całą firmę. Jak wyjściowe IP z firmy to wciąż nie jest publiczne to można się ratować reverse proxy/tunelami.

Jak dodatkowo IP jest dynamiczne a nie statyczne to można to obejść chociażby dynamic DNS.

Przejdź do typa z IT w firmie i to
  • Odpowiedz
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: Nie mamy typa z IT. Jesteśmy filią Włoskiej firmy i pracuje u nas z 5 osób. Prezes chce mieć dostęp do crm z Włoch xd. Jak się nie da w łatwy sposób to mam na to w------e, nie moja działka.

W W10 po prawej stronie jest w zasobniku jest ikona VPN. Może przez to da się utworzyć połączenie ? Nie wiem, głośno myślę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Anonimizator69: wszystko zależy jak wygląda struktura sieci dokładnie.

W najprostszej postaci można odwrócić flow i zrobic zamiast serwera to clienta z kompa gdzie jest CRM. Wtedy publiczne IP będzie musiał mieć tylko ten na drugim koncu.

Wtedy to komp z CRM będzie nawiązywał połączenie vpn więc on nie musi mieć publicznego IP.
  • Odpowiedz