Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko dotyczące Waylanda.

Tl:dr
Da radę ogarnąć Wayland nVidia propertiary + Integra Intela same time?

Po swapowaniu między różnymi distrami od paru dni najbardziej stabilna okazała się dla mnie Fedora. I z tym Waylandem piekielnie szybką i płynna. Problem jest taki że Fedora oficjalnie nie wspiera sterów do nVidii, w sensie bo ma ten opensourcowy nouveau ale to kupa w wydajności co chodzi o jakieś gierki czy nagrywanie-rendering który czasami mi się zdarza uprawiać. No to instaluje ta metoda nieoficjalna z tutoriala z neta te stery i wszystko fajnie git ale mam podczepiony drugi monitor na VGA do płyty głównej z Integra Intela więc używam z uefi iGPU tego rozszerzenia co Integra działa na raz z nvidia. i na czas instalacji systemu sobie wyłączyłem bo potem jak sobie to włączam po instalacji driverów nVidii to mi auto wykrywa monitor bez grzebania w configach xorga na większości innych distro. Po instalacji nVidii z tym xorgiem to słabiej chodzi. Po włączeniu iGPU działaja dwa GPU tylko mam ciągle crashe kernela po włączeniu systemu ale tak to wszystko z pozoru normalnie dziala. Po włączeniu Waylanda nieoficjalna metoda na sterach nVidii teraz mi freezuje się na logu Fedora przy starcie na obu monitorach. Jak wyłączę iGPU w biosie to normalnie bootuje do pulpitu na sterach nVidii i znowu wszystko fajne płynne. Także pytanie - da się ogarnąć Wayland nVidia + Intel? Bo z Intelowej nie chce rezygnować bo tak to zawsze moge oszczędzić mocy nVidii a jak mam już taka funkcje w kompie to czemu z niej nie korzystać. #linux #fedora #intel #nvidia #wayland
  • 3
@t0ssox: Przecież iGPU + dGPU to był najgorszy rak zawsze i wszędzie, o ile w laptopach to działało to nawet u mnie na Windowsie to powodowało crashe m.in. gdy korzystałem z javy (wtedy miałem hd530 i rx480).

Masz najnowszego Xorga, bo z tego co pamiętam dodali patche multigpu?