Wpis z mikrobloga

@Shewie:
Działają, jest przyrost wydajności. Mylisz to jak zarządzone są kości na pcb z tym jak operuje nimi płyta główna.

Szukam właśnie artykułu, żęby tą różnicę w zapisie jakoś logicznie wytłumaczyć, a nie tak jak zapamiętałem z jakiegoś filmiku sprzed x lat i przedstawiłem w pierwszym akapicie
  • Odpowiedz
  • 0
@koorekk nie myle tylko mowie ci jak jest. to ze masz wrazenie ze jest szybko nie oznacza ze tak jest. kupiles dwie kosci osobno ktore nie byly ze soba parowane. wsadziles je do plyty pod jeden i drugi kanal. plyta zawsze bedzie to czytac jako dual channel. nawet jakbys wstawil dwie kosci roznych producentow tam to tez ci CPU Z odczyta jako dual channel mimo ze w DC pracowac efektywnie nie
  • Odpowiedz
@Shewie:
Kupiłem set dwóch kości w jednym opakowaniu. Kości pracują w dual chanel i różnica w benchmarkach jest widoczna - czy to syntetyk czy w giereczkach. Ty nadal mylisz sposób zarządzania pamięcią na poziomie kości pamięci z zarządzaniem pamięcią przez chipset mobasa.

Proszzz artykuł (w sumie wyciąg z wikipedii) dotyczący różnic między single a dual ranked kośćmi
i proszzz zdjęcia jak wyglądają moje kości single ranked.

  • Odpowiedz