Wpis z mikrobloga

@asd23434asd: Nie mam wątpliwości że jak do nas dotrze to będzie źle, nikt u nas nie podejmie decyzji o izolacji miasta a maseczki to przecież pedalstwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@JohnnyFajf: Fajnie będzie jak chore dziadki będą zapieprzać do kościółka zanieść na tace dla czarnej mafii i cały kościół chory.
  • Odpowiedz
@asd23434asd: maseczki uja dają bo wiruz z łatwością przez nie przechodzi, poza tym można się zarazić kiedy wirus dostanie się do oczu. Poza tym nie ma na to lekarstwa więc leczy się tylko objawowo, jak ktoś ma katar i gorączkę to cyk do łóżka. W tym momencie śmiertelność tego wirusa to 3% (Sars 10%. Mers 30% wirusy sprzed kilku lat). Większość ludzi przechodzi tego wirusa z lekkimi objawami grypy. Zajebiście
  • Odpowiedz
@zcaalock: zakład że to się nie skończy za kilka tygodni? I o śmiertelności będziemy mogli pisać za miesiąc a nie teraz kiedy chorych przybywa w tempie 50% w ciągu doby a na 2800 chorych 300 jest w stanie krytycznym. Ja kisnę z z takich jak ty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@asd23434asd: Polak to sie rechocze jak mu mowisz o maseczce do pracy w zapylonym srodowisku i nazwie cie ciota jak sam zalozysz. To samo z okularami, chocby opilki lataly kolo glowy. W drobnoustroje ludzie tez tak dosc umiarkowanie ludzie wierza, jak cos nie jest #!$%@? jak sracz po pielgrzymce to jest ok.
  • Odpowiedz
@asd23434asd: a ja z ciebie, kilka lat temu mieliśmy inną wersję tego samego wirusa o nazwie SARS o 10 krotnie większym współczynniku umieralności i jakoś świat od tego nie umarł.

masz tu kilka tekstów z którymi powinieneś się zapoznać zamiast szerzyć głupoty o których nie masz pojęcia.

1. Krzysztof Pyrć, Ludzkie koronawirusy, „Postępy Nauk Medycznych”, XXVIII (4B), Borgis, 2015, s. 48–54.
2. Jon Cohen, Dennis Normile, New SARS-like virus in China triggers alarm, „Science”, 367 (6475), 2020,
  • Odpowiedz
@zcaalock: ale gdzie ja napisałem że świat od tego umrze? napisałem że to się nie skończy za kilka tygodni. Dlaczego próbujesz mi wmówić coś czego nie twierdzę? Mój wpis to było proste pytanie "Ciekawe czy Polskie szpitale mają testy PCR". Za bardzo się nakręcasz
  • Odpowiedz
Większość ludzi przechodzi tego wirusa z lekkimi objawami grypy.


@zcaalock: No i to stwierdzenie też jest fajne, widzę masz wiedzę lepszą niż niejedna służba medyczna. Możesz dać źródło tych rewelacji?
  • Odpowiedz
@asd23434asd: nie dość, że masz zwidy to równocześnie jesteś ślepy. Przecież ci podałem źródła.

tu masz szerszą analizę z kanału podmikroskopem, gdzie wypowiada się ktoś kto się na tym zna.

W wyniku mutacji w obrębie materiału genetycznego wirusów, mogą powstawać wiriony o zupełnie nowych właściwościach i wirulencji. Dotyczy to zarówno DNA i RNA-wirusów (ssDNA/RNA+/-, jak również dsRNA/DNA/+/-), jednakże w różnym stopniu (częściej RNA-wirusów). W korzystnych warunkach istnieje możliwość przeniesienia infekcji od zwierząt na ludzi (takie korzystne warunki występują przede wszystkim w niektórych przeludnionych miastach Chin w bliskim kontakcie ze
  • Odpowiedz
@asd23434asd: takie wirusy na świecie pojawiają się co kilka lat (ptasia grypa, świńska grypa, SARS, MERS itd), umiera od tego od kilkuset do kilku tysięcy ludz, którzy przeważnie już mieli jakieś inne choroby i osłabiony organizm. Co sezon od zwykłej grypy również umiera kilka tysięcy ludzi na całym świecie ale o tym się nie mówi bo to stało się zwyczajne. W tym sezonie na grypę umarło prawie 200 osób w
  • Odpowiedz
@zcaalock: i kisnę z ciebie i każdego wysrywacza, który zamiast szukać rzetelnych informacji i słuchać ludzi którzy się na tym znają to wysrywają jakieś głupoty o lekarzach. Lekarze mają styczność z chorymi i świetnie wiedzą jak się zachować, nie musisz ich pouczać
  • Odpowiedz