Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś tu się zna na maskach antysmogowych? Wiadomo, że według producenta na stronie każda maska jest super hiper i w ogóle najlepsza, ale może jakiś ekspert mógłby się wypowiedzieć na poniższych modelach?
Respro Cinqro CE
Respro Sportsta
Respro Skin
Dragon Sport

Z góry pięknie dziękuje ()

#smog #maska #maskaantysmogowa #kiciochpyta #pytaniedoeksperta wrzucam też #rower dla zasięgu, bo w sumie na rower tez mi się przyda
dobrzecisiewydaje - Mirki, czy ktoś tu się zna na maskach antysmogowych? Wiadomo, że ...

źródło: comment_D3cz3IfMao3qeJCC9zsy4YGA7DopXnon.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: korzystam z Respro Sportsta z filtrami Techno już od dwóch czy trzech lat i generalnie sprawuje się bardzo dobrze, ale drugi raz bym nie wziął tego modelu tylko raczej Cinqro, bo ten siatkowany element z boku zaczął się rozrywać, prawdopodobnie od zarostu, więc jako różowa może nie będziesz miała z tym problemu. Korzystam z maski głównie podczas dojazdów rowerem do pracy czy generalnie jeżdżenia po mieście. Na początku wymagało to
  • Odpowiedz
@Nale: nigdy jeszcze nie miałam maski, wiec nawet jeszcze nie za bardzo wiem jakie pytanie mogłabym zadać poza tymi o jakość filtrów i przyleganie maski do twarzy (o tyle, o ile, bo wiadomo, ze nie będzie idealnie).
No i może jeszcze pytanie czy praleś już swoją maske i jak to zniosła, bo na pewno się będzie brudzić od makijażu w moim przypadku.
A chusty z filtrami są, ale tej opcji nie
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: brudzą się głównie filtry, bo to głównie one przylegają do twarzy, ale samą maskę kilkakrotnie prałem delikatnie w ręku i nie było żadnych problemów. O filtrach wiem tyle ile jest w specyfikacji i ogólnodostępnych testach, nie sprawiają problemów, ich wymiana też. Zmieniam je zwykle co miesiąc. Moja była, która też używa takiej maski na pewno ma problem ze śladami odciśniętymi na twarzy które trochę zostają po zdjęciu maski, u mnie
  • Odpowiedz
@Nale: o to na pewno będę miała ślady, bo już po czapce mam zawsze. Mnie nawet dotknąć nie można, bo zostaje ślad XD ale trudno, coś za coś. Mi potrzebna raczej na co dzień i rekreacyjnie (spacery, rower) mężowi na co dzień i do grania w piłkę nożną.
  • Odpowiedz
@Carom: ten ciemniejszy filtr to chyba właśnie Techno. @dobrzecisiewydaje: Cincqro ma teoretycznie najlepsze zawory co ma znaczenie przy większym wysiłku. Co do rozmiarów to u nas dość dobrze sprawdziła się rozmiarówka ze strony.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nale zgadzam się. Nazwy mogą być trochę mylące. Jeżeli ma być wysiłek fizyczny to tylko Cinqro..I to tylko w okolicach 60-70% max możliwości.
  • Odpowiedz
@Carom: ja ze Sportsta nie narzekam. No i z tym 60-70% trochę się nie zgodzę, nie czuję żeby aż tak mnie ograniczała a cisnę mocno. Rezygnuję z maski tylko jak jest mega ciepło latem, poza tym jeżdżę w tym raczej cały rok
  • Odpowiedz
  • 0
@Nale sportsta ma zawory Powa tak jak Cinqro. Przy bieganiu nie jestem w stanie utrzymać tempa w porównaniu do biegania bez maski.
Szybko filtr wilgotnieje.
  • Odpowiedz
@Carom: moja ma trochę inne, takie kierunkowe, może coś się zmieniło przez te kilka lat. Co do wilgoci to faktycznie przy dużym wysiłku japa jest mokra, ale jakoś mi to nie przeszkadza, może gdybym robił jakieś długie dystanse to by to był problem, ale w mieście mam raczej krótkie trasy. Nie biegam, więc trudno mi ocenić, na rowerze aż tak tego ograniczenia mocy nie odczuwam. Okulary na postojach czasem mocniej parują
  • Odpowiedz
  • 0
@Nale dokładnie. Nie wyraziłem się precyzyjnie, aby w miarę komfortowo korzystać z maski nie mogę gnać na 100%. Właśnie duża zaleta masek poza ochroną przed szkodliwymi czynnikami jest ciepły ryjek zimową porą: )
Kłopot z produktami Respro jest z rozmiarem, niewiele z masek jest dostępnych w rozmiarze S.
  • Odpowiedz