Wpis z mikrobloga

cmdrs, żeby móc kupić klasę 4 broni muszę mieć wyższy poziom czegoś? Siedzę aktualnie na stacji w systemie Diaguandri i mimo high tech, nie mogę kupić nic powyżej 2 klasy broni (statek Cobra MK III). Jakiś protip jak i gdzie można dostać lepszą broń? FSD np. bez problemu kupiłem i zamontowałem 4A

#elitedangerous #kiciochpyta
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@el009: gram może 4 dzień i nadal się uczę ;) Niestety mam za mało kasy na dużo większy statek, choć może to i dobrze? Zauważyłem, że Cobra jest cholernie wdzięcznym statkiem - modyfikacja napędu dała jej zupełnie nowe życie
  • Odpowiedz
@Saper86 wielu ludzi chwali kobrę a ja jakoś nie byłem nigdy fanem. Na początku najłatwiej chyba zarabiać na eksploracji, kupujesz Diamondback Explorer (ewentualnie Hauler/Adder jak jesteś bardzo biedny), ładujesz najlepszy FSD na jaki Cię stać, fuel scoop, skanery do eksploracji a resztę sprzętu jak najlżejszą, googlasz road 2 riches i lecisz. Jak sie dorobisz jakiejś większej gotówki to warto się przestawić potem na górnictwo.
  • Odpowiedz
@el009: właśnie próbuję skumać na czym właściwie polega ta eksploracja. To jest latanie od systemu do systemu i scan planet? Na czym polega zarabianie w tym całym podróżowaniu? Domyślam się tylko, że pewnie można komuś sprzedać mapy systemów
  • Odpowiedz
@Saper86 wozidło początkującego https://coriolis.io/outfit/hauler?code=A0p3t3F0l3d3s3f2-02002v43---2i.Iw18kA%3D%3D.Aw18kA%3D%3D..EweloBhAWEoUwIYHMA28Ry1CQ%3D%3D%3D Eksploracja polega na lataniu przez galaktyke i poszukiawniu wartosciowych planet - głównie tych, które nadają sie do zamieszkania więc albo są bliźniakami Ziemi albo kwalifikują się do terraformacji. Wpadasz do systemu gwiezdnego, szybki skan, sprawdzasz czy jest tam coś godnego uwagi a potem wartościowe obiekty skanujesz szczegółowo. Potem takie dane kartograficzne można sprzedać na dowolnej stacji. Droga na skróty to nie szukać dziewiczych systemów tylko lecieć przez
  • Odpowiedz
@el009: dane obiekty muszę skanować z bliższej odległości? Tj. muszę zapuszczać się głębiej w układ planetarny po wykonaniu skoku? I najważniejsze - skąd będę wiedział po skanie ogólnym, że jest coś wartego uwagi?

Przyznam, że to jest pierwsza gra, w którą gram, a która ma dziesiątki różnych stron zewnętrznych, które pomagają prawie we wszystkim i mniej lub bardziej są potrzebne
  • Odpowiedz
@Saper86 Żeby zmapować powierzchnię planety musisz podlecieć dość blisko, maks kilkadziesiąt ls i wystrzelić sondy.
Skąd będziesz wiedział że warto? Jak zrobisz wstępny skan to wyskoczy Ci wykres na którym będzie kilka-kilkaset takich pików. Skąd będziesz wiedział które warto sprawdzić? Pod wykresem jest napis full spectral analysis a Ciebie interesują tylko wskazania na wysokości AL ANAL, reszta to śmieci warte niewiele. Najlepiej obejrzyj jakiś tutorial na YT, jest tego sporo.
  • Odpowiedz
@el009: właśnie oglądam jednego gościa, rzeczywiście można sporo kasy wyciągnąć z samej eksploracji. Rozumiem, że sondy muszę wcześniej kupić jako jeden z modułów?
  • Odpowiedz
@Saper86 z tym, że te systemy nie są zamieszkałe więc w nich nie zatankujesz bo nie ma stacji, musisz czerpać bezposrednio z gwiazdy więc fuel scoop jest obowiazkowy. Nie każda gwiazda daje paliwo, tylko te w klasach O B A F G K i M. Pytanie ile skoku ma Twoja cobra - im dalej skaczesz tym szybciej przemiescisz sie od jednego wartościowego systemu do kolejnego.
  • Odpowiedz
@el009: z tego co pamiętam, mam teraz ok. 24ly, więc jak na cobrę wydaje mi się to całkiem spoko zasięgiem. Jedyne w co na pewno muszę zainwestować, to lepszy fuel scoop, bo mam podstawowy, który jest dosyć słaby.

Rzuciłem okiem na stronkę z podpowiedziami, http://edtools.ddns.net/expl.php? w zasięgu 1 skoku mam sporo nieodkrytych systemów. Odległości gwiazda-planeta też nie są jakieś zatrważająco duże
  • Odpowiedz
@Saper86 szybkość lotu w supercruise jest taka sama dla wszystkich statków, tu nie ma opcji na przyspieszenie więc planety dalej niż 500ls na d gwiazdy muszą być naprawdę wartościowe żeby chciało mi się do nich lecieć ;)
  • Odpowiedz
@Saper86 raczej wyciągną Cię z super cruise, zeskanują i puszczą ;) więc te chaffy możesz wywalić i zyskać odrobinę zasięgu. Heatsinki zostaw - jak nie umiesz jeszcze tankować z gwiazd to można podlecieć zbyt chciwie i zacząć się grzać jak czajnik i wtedy je docenisz :D
  • Odpowiedz