Wpis z mikrobloga

#pytanie #bieganie #sport

Ostatnio zmieniłem trochę technikę biegania - bardziej napinam mięśnie przy lądowaniu, starając się bardziej 'płynąć' czy też 'sunąć' niż walić stopami w ziemię.
To z kolei sprawia, że strasznie palą mnie łydki (okolice z przodu od wewnętrznej strony).
Chyba będę musiał skoczyć do fizjoterapeuty na sprawdzenie mojej techniki biegania, ale może macie jakieś fajne źródła(filmiki, artykuły) gdzie mógłbym póki co bez wychodzenia z domu dowiedzieć się jak powinno się biegać a jak nie?

Czy tylko fizjoterapeuta i przez internet to nie ma sensu?
  • 2
@KrojonyAnanas: z przodu lydki to chyba piszeczele, zerknij na shin splits i profilaktycznie sobie cos tam podzialaj.
Co do techniki, swego czasu na bieganie.pl byly niezle instruktazowe filmiki.

Do tego bardzo dobrze robi wybrac sie na jakas bieznie, kawal plaskiego prostego asfaltu itp i nagrac telefonem samego siebie. Zarowno w trakcie biegania roznym tempem (to wazne), jak i podczas #!$%@? wszelkiego rodzaju szajsu jak skipy. Taka nietypowa praca nog, korpusu, calego
@PurpleHaze: W okolicy mam fajnego fizjo który nie dośc żę wymasuje i naprawi zepsute mięśnie, to jeszcze robią treningi i chyba nawet nagrywają biegaczy na bieżni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

shin splits


@PurpleHaze: Tak, to opisuje część (a może i większość) mojego problemu. Dzięki za to, biorę się za oglądanie filmików :D