Wpis z mikrobloga

ale ty robisz #!$%@? z logiki.


@Diamonddog: Nie robi #!$%@? z logiki. Przedsiębiorcy to #!$%@?. To samo jest z pitem 0%. Znam wiele osób, które pracują i gówno widzą z tego pitu 0% xD Po prostu dostają mniejszą podstawę, tak, żeby po reszcie podatków mieli tyle ile mają inni pracownicy 26+ xD Różnicę 18% #!$%@? #!$%@? janusz.

Jestem za konfederacją, ale jeśli ktoś wierzy, że po obniżce podatków będzie zarabiał
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Brawo Sherloku odkryłeś powód istnienia szarej strefy. Dla pracodawcy nie opłaca się zatrudnić pracownika bo razem z podatkami stosunek wydatku za legalnie zatrudnionego pracownika a zysków jakie przynosi wskazuje że lepiej zatrudnić na czarno.

Jesteś pracodawcą, potrzebujesz ciecia. Zapłacisz mu 1600zł to będziesz musiał bulić prawie trójkę na zatrudnienie takiego ciecia legalnie. Nielegalnie to zatrudnisz go za 1600zł i na jego zatrudnienie wydasz 1600zł, a za pozostałe 1400zł to albo odłożysz sobie albo zatrudnisz sprzątaczkę która zarobi 1400zł.

W pierwszym wypadku masz 1 osobę zatrudnioną która zarobi 1600zł.
W drugim masz zatrudnione 2 osoby i te 2 osoby mają przynajmniej co do
  • Odpowiedz
@MokebeZSenegaIu: pracodawcy ZAWSZE wyjdą na swoje, nieważne ile podatków politycy na nich nałożą, wrzucą sobie w cenie i zapłaci konsument. Widocznie ta prosta zasada jest zbyt trudna żeby ją pojąć przez niektórych
  • Odpowiedz
@Diamonddog: Podstawą przedsiębiorczości jest maksymalizowanie zysków a nie sponsorowanie roboli - jak będzie można płacić 500zł to sie zatrudni więcej frajerów i zbuduje korporacje a nie rozda pieniądze robolom żeby swoje firmy otwierali
  • Odpowiedz
Po prostu od razu robią przelew do US aby pod koniec roku płaczu nie było, że musisz 50tys oddać do US.


@ethics: roku? wystarczyło by że co miesiąc każdy na umowie o prace miał by sam przelać ZUS, zdrowotną i PIT żeby konfa miała 60% poparcia

@Fearaneruial ta 60% xD u mnie na studiach ekonomicznych może z dwa kuce były za szurami, a wszyscy dobrze wiedzą jak działają podatki
  • Odpowiedz
@MokebeZSenegaIu

@Hlautameki: Zdajesz sobie sprawę, że żyjemy w chlewie obsranym gównem i przy braku minimalnej działoby się to co wcześniej na umowie zlecenie/dzieło gdzie ludziom janusze #!$%@? oferowali po 3zł za godzinę?


Jeśli ktoś nie potrafi znaleźć lepszej pracy niż za określoną kwotę, to znaczy, że jego umiejętności są tyle warte.

Jeśli nikt nie chce kupić mojego używanego samochodu za 100k to obniżam cenę tak długo aż znajdzie się
  • Odpowiedz
u mnie na studiach ekonomicznych może z dwa kuce były za szurami, a wszyscy dobrze wiedzą jak działają podatki


@soundboy: tak kiedyś myślałem
dopóki na opijaniu magistra kolegi nie miałem okazji porozmawiać z kilkoma Panami inżynierami lądowymi
wszyscy skończyli studia wymagające jednak pewnej znajomości matematyki nie? kurde nie!
nie byłem w stanie wytłumaczyć że kwota Brutto to pojęcie czysto wirtualne i że istnieją "pozapłacwoe koszty pracy" że nie wszystkie wydatki są w kwocie Brutto, nie byli w stanie pojąć ni
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Pamiętam jak wszedł 0-rowy pit. Ja mam na umowie (zleceniówka dla studenciaka) 19 brutto, za to nowe osoby które przyszło po wprowadzeniu mają już tylko 17. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz