Wpis z mikrobloga

Mirki byłem ostatnio w biedronce, Jakas pani w kolejce zapytała sie kiedy będzie niedziela handlowa, babka na kasie powiedziała dokładny termin ale podkreślała ze to jest niedziela „PRACUJĄCA” a nie handlowa, potem zaczęła narzekać jaka to ona zmęczona jest bo pracuje od poniedziałku do soboty ale ją to nie obchodzą niedziele „PRACUJĄCE” bo ona i tak ma wolne wiec #!$%@? jajca. Później jakaś inna baba w kolejce powiedziała ze dobre są te niedziele wolne a najlepiej to powinni wprowadzić sobotę wolna i dodała ze co to za problem żeby zrobić sobie zakupy na 2 dni a przynajmniej wolne będzie. Złapałem lekkiego triggera ale nie pękłem, uśmiechnąłem się, wziąłem swoje zakupy i wyszedłem. Czy ludzie przychodzą do pracy za karę? I na sile próbują manifestować ze to jest niedziela „pracująca” a nie handlowa jakby było to złem największym.

#tvpis #pis #niedzielabezhandlu #biedronka
Rozn3r - Mirki byłem ostatnio w biedronce, Jakas pani w kolejce zapytała sie kiedy bę...

źródło: comment_tYuplwmxUvdLMQCfZMcjVcMdvgj48C7W.jpg

Pobierz
  • 26
@Rozn3r zawsze się zastanawiam czy wy piszecie z takie #!$%@? baity czy jesteście po prostu #!$%@?.

1. Co cię obchodzi zdanie innych?
2. Myślisz, że ktoś idzie siedzieć na kasie bo to jego pasją?
3. Babcia miała racje, co to za problem zrobić zakupy na 2 dni do przodu?
@vlodek2532: obchodzi mnie bo jeżeli nie zmieni się mentalności tych ludzi to w tym kraju z dykty nic się nie zmieni, prace można zmienić a nie narzekać wszystkim jak to źle jest,albo przynamniej nie wygłaszać tego na forum w pracy
@Rozn3r: starsi ludzie mają problem ze zmianą pracy, bo będą się zasłaniać tym, że wiek, że umieją tylko to co robią, że nikt nie przyjmie. I siedzą na #!$%@? stanowiskach w #!$%@? miejscach i narzekają. To się raczej nie zmieni
@Rozn3r to idź głosować na inną partie kolego. Tylko posłowiem ci, że żadna partia nie obieca pracujących niedziel bo w kampanii wyborczej byłby to strzał w stopę.

Ponawiam pytanie, czy problemem dla ciebie jest zrobienie sobie zakupów na 2 dni?

Ogółem bait 2/10 bo odpisałem
Ponawiam pytanie, czy problemem dla ciebie jest zrobienie sobie zakupów na 2 dni?


@vlodek2532: ja mam z tym problem. Problem mam tez z tym, że się #!$%@? do tych sklepów #!$%@? wie po co.
Czym się różni siedzenie na kasie w biedrze od siedzenia na kasie na orlenie czy w cinemacity? Czy problemem jest zatankować dwa dni wcześniej? pójść do kina dwa dni wcześniej? Jakoś nikt nie drze papy o inne
@jadalny_kasztan nie wiem, może dlatego, że sklepy w całej Polsce zatrudniają (strzelam) około 10000x więcej osób niż stacje, kina i restauracje? Jeżeli wy myślicie, że to jest dla czyjegoś dobra zrobione to xD

Wolne niedzielę to narzędzie do wygrywania wyborów. PiS rozegrał to wzorowo. Młodzi nie chodzą do na wybory to uderzymy do starszych, ci pamiętali czasy do roku 2004 gdzie prawie każdy sklep był zamknięty nawet w dużych miastach często trzeba
@vlodek2532: Chciałbym mieć możliwość kiedy chce zrobić zakupy, moim zdaniem niehandlowe niedziele są w miarę Ok tylko wszystko zostało zrobione na odwrót niż powinno. Osoby które chcą pracować powinny mieć taka możliwość a pracodawca powinien zagwarantować premie z godziny przepracowane w niedziele ale oczywiście nic takiego nie będzie miało miejsca ponieważ trzeba dać na bombelki
@Kotniepies: Wiadomo ze Seba z bloku nie będzie miał motywacji do tego żeby skończyć coś więcej niż gimbaze ale jeżeli chociaż ktos ma trochę oleju w głowie to da radę skończyć liceum a później nawet jakieś studia nawet zaoczne przy tym pracując.
@Rozn3r ale masz taką możliwość bo małe osiedlowe sklepiki mogą być otwarte. Ustawa jest tak stworzona by wspierać małe osiedlowe sklepiki ale ci debile nie otwierają sklepów w niedziele i potem płaczą, że się ich zabija.

Jeżeli dasz molochom możliwość otwarcia sklepu w niedzielę to one zawsze będą chciały, co innego pracownik.

Nie wiem czy wiesz ale w Polsce za pracę w niedzielę już przysługuje tzw. stawka 100% lub dzień wolny do
Ponawiam pytanie, czy problemem dla ciebie jest zrobienie sobie zakupów na 2 dni?


@vlodek2532: Serio jesteś taki krótkowzroczny? O ile ze spożywczymi może nie być problemu tak nie tylko jedzenie się kupuje. Niech Ci w niedzielę, albo w sobotę wieczorem rura strzeli i zalewa łazienkę/kuchnię, powodzenia w życiu dwa dni bez wody, bo przecież części kupisz dopiero w poniedziałek, więc dodatkowo potrzebujesz urlopu. Cokolwiek niech sie zepsuje w domu i jesteś
@zordziu akurat nie trafiłeś bo rury, kolanka i zgrzewarkę do rur mam w domu. Przestrzeliłeś w drugą stronę bo na taką opcję (a nawet cięższego kalibru) jestem przygotowany.

Poza tym gość narzeka na biedronkę, w której rur akurat nie kupi