Wpis z mikrobloga

co to ludzie to ja nawet nie
dziś widziałem trzy przypadki w których niemal doszło do potrącenia.
ciemno, pada - nic nie widać.
cechą wspólną tych trzech przypadków był różowy przebiegający przez przejście dla pieszych w celu zdążenia na autobus mpk.
nie ma to jak wtargnąć na jezdnię na zasadzie "bo mam pierwszeństwo" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oswiadczeniezdupy #ruchdrogowy #polskiedrogi
  • 8
@mlotkowy ostatnio na polskie drogi była głośna sprawa jak pieszy na czerwonym świetle wybiegł pod prawidłowo jadący samochód bo właśnie spieszył się na autobus i do tego miał jakieś promile. Kierowca miał nawet wideorejestrator więc wszystko miał nagrane i niestety sąd uznał winę prowadzącego bo powinien zauważyć że pieszy szybko zbliża się do pasów... Więc niestety u nas pieszy na pasach jest święty jak krowy wiadomo gdzie.
@radziol88 dokładnie nie pamiętam sprawy więc może i tak ale prędkość była przekroczona o 11km/h czy jakoś tak. No i kierowca wtedy chyba mówił że obserwował pasy po drugiej stronie a na tą nie patrzył jak pieszy wbiegł dlatego nie hamował. Tak czy inaczej często pieszy patrzy w telefon albo nie zwraca uwagi na prędkość nadjeżdżającego samochodu bo przecież ma pierwszeństwo. Trudny i złożony temat niestety...