Wpis z mikrobloga

Mirki jakbyście mieli napisać taka łopatologiczna apke mobilna używając html/css/js/php/bazy to od czego byście zaczęli?
Najpierw skleić frontend potem kombinować na sile tyły czy jak?

Apka ma być do oglądania zdjęć które maja mieć różne meta np geolokalizację, date, typ zdjęcia i takie tam. Zdjęcia maja być w bazie danych.
Na apce powinna być możliwość sortowania i filtrowania zdjęć przez metadata
Ma być tez możliwość zrobienia zdjęcia i przesłania do bazy.
No i tez możliwość pokazania na ekranie zdjęć bliskie lokalizacji urzadzenia.
Dostęp do apki powinien być chroniony przez nazwe użytkownika i hasło.

Jak się do tego kurla zabrać, mam czas do maja a chce to zrobić porządnie, rozplanować wszystko po kolei


PS. Żadnych frameworkow, to na zaliczenie ma być i ma być PURELY HANDCODED

#studbaza to chyba już #programista15k ale czy #programowanie to nie wiem, daje dla zasięgu XD
  • 15
  • Odpowiedz
@kakuter: nie pytaj mnie, to wykładowcy takie wymagania do projektu przedstawili

O ile dobrze rozumiem to interfejs ma być zrobiony w html css js a php ma gadać z baza. Ale się mogę grubo mylić. A wtedy to ich wina XD
  • Odpowiedz
@croppz: nawet jak lepsze to nie chce bo wszystkie ćwiczonka z ćwiczeń robią w oparciu o phpmyadmin, netbeans tez nie znoszę a używam bo wykładowca wrzuca skriny krok po kroku co i jak

  • Odpowiedz
@PaulStanley: A co do pytania: początkowo myślałem że ma być jakieś PWA, po przeczytaniu punktu o braku frameworków myślę że twoja uczelnia to #!$%@? patologia. Powodzenia w stawianiu api bez frameworka, na pewno to będzie niezapomniane doświadczenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PaulStanley: może chodzi o stronę www dostosowaną do urządzeń mobilnych, przecież aplikacji nie napiszesz na androida / ios w tym co podałeś

rozumiem react native, ionic itp ale nie w czystym html js css php ;)
  • Odpowiedz
apke mobilna używając html/css/js


@PaulStanley: To ma być to aplikacja mobilna czy webowa przystosowana do urządzeń mobilnych? Za pomocą html, css, js w Ionic 4 dałoby się budować względnie normalną aplikację mobilną ale nie miało być frameworków to wtedy to odpada. Nie znam sposobu tworzenia aplikacji mobilnej bez frameworka, jest to po prostu nie do przeskoczenia. Osobiście najpierw wolę robić backend a potem front. Bez backendu nic ci się nie wyświetli
  • Odpowiedz
JS The good parts


@lionbest: warto do tego zaglądać jak jestem w połowie YDKJS? Bo widzę że pozycja trochę krótka i trochę bardzo wiekowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz