Wpis z mikrobloga

@WykopekzDonbasu ja się kąpałem tu
31.4216210, 35.3935330
Ale to było na zorganizowanej wycieczce. Tam jest taki ośrodek chyba też z basenem. Nie wiem czy coś za niego się płaci. W każdym razem braliśmy tam prysznic po kąpieli w morzu martwym
  • Odpowiedz
@WykopekzDonbasu: Musisz szukac miejsc gdzie plyna z gor strumienie, zeby sie oplukac. Nie ma opcji, zeby po kapieli w morzu martwym funkcjonowac bez oplukania slodka woda.
Ja sie kapalem tutaj: (31.4361197, 35.3882624).
Darmowa plaża jest w Ein Bokek.
Kapiac sie na dziko uwazaj na sinkholes - sa cholernie niebezpieczne.
  • Odpowiedz
@WykopekzDonbasu: Bezpiecznie. Turystom raczej nic nie grozi z zadnej ze stron. Drogi nr 1 i 90 to jedyne jakimi mozna sie poruszac w Palestynie samochodami wypozyczonymi w Izraelu. Po drodze do Ein Bokek masz jeden checkpoint, ale jak pokazesz paszport od razu przez okno to nawet cie nie skontroluja. Z racji na osuwajacy sie brzeg czasami sa na 90-tce jakies dziwne objazdy i zamkniete fragmenty.
Autem bylem jeszcze w Nazarecie i
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy Tel Awiw to mnie w ogóle nie interesuje, a jeśli chodzi o jazde drogą 1 i 90 to nie są na wyłączeniu z ubezpieczenia i wszystko jest objęte? W takim wypadku zjazd z 1 lub 90 np. do Jerycha to już na własne ryzyko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@WykopekzDonbasu: Mialem full coverage wykupiony i tylko dostalem info, zebym nie zjezdzal nigdzie z 90-tki. Glownie chodzilo o to, ze sie nie da pojechac autem do Betlejem. Ale do Betlejem jezdzi tani autobus spod bramy Damascenskiej.
Czemu tel awiw nie? Bardzo fajne miasto i super plaze (nawet w lutym spokojnie mozna isc na surfing).
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy Jakoś nie mam przekonania z uwagi na to, że jest to po prostu nowoczesne miasto i nie ma tam nic szczególnego, a przecież jadę jakby nie patrzeć do Azji. Polecisz konkretną wypożyczalnie i na swoim przykładzie co i za ile wyszło z samochodem?
  • Odpowiedz
@WykopekzDonbasu: Mimo wszystko jednak polecam Tel Awiw - miasto jest nowoczesne, ale z drugiej strony czuć tam inny klimat + dużo budynków klimatem przypominających modernistyczne budynki z Warszawy (często ci sami architekci).
Wypożyczałem w Sixt na 8 King David Street. Za 3 doby ze zwrotem na lotnisko zapłaciłem 152$ (z full coverage).
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Jakiej wielkości wziąłeś auto i która z opcji na sixt to full coverage, czy wszystko załatwiałeś na miejscu? Wziąłem sobie na ich stronie piątek 12:00 ze zwrotem na lotnisku w niedzielę o 16 bez udziału w szkodzie i ubezpieczeniem na szyby/opony to wyszło 198$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz