Wpis z mikrobloga

#elektronika Czy bezpieczne jest wykorzystywanie do monitora LCD SAMSUNG zasilacza o napięciu 19,5V jeżeli na tabliczce znamionowej tego monitora mam 14V ? Dodam że monitor podłączony do tego zasilacza działa i odziwo nawet nie czuje żeby się grzał.
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: @Simple-Man: ogólnie panowie przez około 30 minut działał na tym zasilaczu ale za waszymi radami odłączyłem i sobie zacząłem szukać na Allegro.
chyba że mi powiedzcie że skoro 30 minut działał to powinien już działać bo ma jakieś regulator napięcia
nie ma pewnosci czy jest tam uklad ktory cos takiego robi.


@Simple-Man: jest taka pewność, stuprocentowa. Elektronika monitora jest zasilana z innego napięcia, być może z kilku różnych, podświetlenie matrycy z innego, to wszystko jest produkowane z tych 14V z zasilacza. Cały problem więc sprowadza się do tego, jak jest zbudowana ta wewnętrzna przetwornica i czy poradzi sobie z odrobinę większym napięciem wejściowym. Jeśli jest zbudowana sensownie, to nie powinno to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polskiham: to tez zalezy ile prądu pobiera ten monitor. Im wiecej amperów tym bardziej sie moze grzac. Jak cos malo pobiera, to wieksze napiecie nie jest grozne. Ale jak zre duzo prądu, to wieksze napiecie = wyzsza temperatura
czyli 25watt. Na 19.5v masz 35watt. Wedlug mnie za duza roznica


@Simple-Man: monitor to nie żarówka. Zasilenie większym napięciem nie zwiększy poboru prądu, tylko raczej go zmniejszy (moc będzie mniej więcej ta sama).