Wpis z mikrobloga

  • 3
W sklepie wydano mi banknot 50zł z uszkodzonym rogiem. Mały kawałek rogu (wielkości ludzkiego paznokcia) był urwany. Kasjerki nie chciały mi tego banknotu przyjąć później w sklepach więc stwierdziłem że pjde do banku i wymienię. Mam konto w BGŻ BNP Paribas więc stwierdziłem, że przejdę się do mojego banku. Jakież było me zdziwienie, gdy miła Pani w placówce banku powiedziała mi, że oni banknotów nie wymieniają. No nic, wyszedłem i poszedłem do PKO. W PKO wymieniono mi bez problemu i w dodatku Pani powiedziała mi, że obowiązek wymieniana banknotów pieniężnych został na banki nałożony prawnie i że nie mogą sobie ot tak odmówić. Czy to prawda? Czy mogli mi w moim banku odmówić zamiany banknotu? Jeżeli nie, to czy mogę gdzieś to zgłosić? #prawo #bankowosc #banki #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MichaelT128: ano właśnie, oni zanmiast tradycyjnych kas maja taki open space czyli #!$%@? puf, jeżeli masz szczęście to po op pół godzinie przyjdzie może do ciebie pani mi razem siadacie na tych pufach i ona ci pomogą, natomiast nie wiem czy mają tradydycjne "kasy"
  • Odpowiedz