Wpis z mikrobloga

@mapache: na początek to extruzja jest do kitu, nierównomierna, nadmiarowa z przeskakującym extruderem najwyraźniej, więc ci zmiennie robi od nadmiaru do niedomiaru... Albo/oraz oś Z ma niestabilny ruch (nierównomierne opory = nierównomierny ruch w danej warstwie z racji naprężeń) i na niektórych wysokościach warstwy "wypływają" bo się nie mieszczą, a na innych ci kompensuje ruch jak już przejedzie przez opory osi Z
  • Odpowiedz
@cox22: @hrumque: właśnie chciałem się za to zabrać za kalibracje ekstrudera. ale EEPROM jest zablokowany xd chciałem wgrać ręcznie zmodowany firmware by odblokować EEPROM ale mam błędy. możliwe że coś nie tak z płytą też jest

avrdude: stk500v2ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2
ReceiveMessage(): timeout
  • Odpowiedz
@mapache: pierwsza warstwa nie objawiałaby się na całym wydruku. Problemy oczywiście by się kumulowały ale po paru milimetrach w górę - to by się już gubiło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Timer_555: ektruder to w ogole byl super do dupy skalibrowany. zamaist docinka 20cm to mi podawal 21.2cm XD mimo wszystko dalej nie jestem zadowolony z jakosci
  • Odpowiedz
@mapache: wydaje mi się że część błędów usuniesz zwiększeniem temperatury, bo możliwe że gorzej się rozgrzewa. Na rufie wygląda jak by paski były ciulowo naciągnięte albo koszykiem bujało przy stopach, bo szarpnięcia są.
  • Odpowiedz
@mapache: dla nowego producenta filamentu i ew. nowego koloru zawsze sobie drukuje https://www.thingiverse.com/thing:2493504 bo już kilka razy zdarzyło mi się że np. kolor żółty i czarny tego samego producenta inaczej się zachowuje dla tej samej temperatury.

Te przesunięcia co masz to typowo problem z rozsmarowaniem warstwy i szarpnięcia. Więc sprawdziłbym naciągi i nagrał jak zachowuje się dysza dla dużych prędkości przesuwania. Poszarpany filament na przodzie statku informuje o dużych drganiach
Desseres - @mapache: dla nowego producenta filamentu i ew. nowego koloru zawsze sobie...

źródło: comment_DrxmohZyRtaBpgYJbfCaLIGq2CDxzxcC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz