Wpis z mikrobloga

#deweloperka #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #architektura #projektowanie

Zbliżam się do znalezienia projektanta który ogarnie mi mieszkanie, mam już swoje typy na rozwiązania które chcę aby znalazły się w moim mieszkaniu ale może macie coś na co zwrócilibyście uwagę po czasie?
Chcę na pewno smart home (jaki?) ze sterowaniem min grzejnikami czy ogrzewaniem podłogowym i światłem oraz klimatyzacją. Chcę też dzwonek do drzwi z video itd. Wszystkie włączniki (może prócz łazienkowych) chcę mieć dotykowe lub inne bajeranckie jak tu.
zouzosi - #deweloperka #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #architektur...

źródło: comment_vIWJpDb7vvAswQeDFgwJqKNLGhIAz4yz.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@zouzosi: Ja bym się zastanowił czy na pewno chcesz mieć takie gadżeciarskie włączniki bo jak będziesz miał gości, to nie ogarną. Najtańsze rozwiązanie to Home Assistant na raspberry pi. Do światła będziesz potrzebował linii neutralnych w puszkach przełączników ściennych. Całe ustawienie tego jesteś w stanie sam ogarnąć.
  • Odpowiedz
@zouzosi: Odpuść tyle bajerów na taki mały metraż, w przypadku 150 + by to miało sens

Zostawił bym jedynie sterowanie grzejnikami jak i ogrzewaniem podłogowym

Choć jak będziesz miał dużą powierzchnie ogrzewania podłogowego, grzejniki w zasadzie nie będą Ci potrzebne

Według cenników niby jest 250zł/m2 smart homa ;)
  • Odpowiedz
Chcę na pewno smart home (jaki?) ze sterowaniem min grzejnikami czy ogrzewaniem podłogowym i światłem oraz klimatyzacją. Chcę też dzwonek do drzwi z video itd. Wszystkie włączniki (może prócz łazienkowych) chcę mieć dotykowe lub inne bajeranckie jak tu.


@zouzosi: Mam sporo takich rozwiązań - sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem. Na dłuższą metę nie polecam. Po 5 latach nie używam tego wcale. Ostatnio jeden z termostatów został zalany - naprawa kilka stówek i
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: dlaczego? mam takie jak na zdjęciu i nie narzekam, poza tym każdy z nowych gości zwraca na to dużą uwagę, chwali. Tylko w okolicy prysznica mam problem czasem, że nie złapie za pierwszym dotknięciem, gdy się nagrzaje od pary wodnej po kąpieli.
  • Odpowiedz
@zouzosi: Pracowalem na produktach loxone. Za polozenie kabli (7km) i podlaczenie szafy skasowalem ponad 100k zl. Dom okolo 300m, jak dobrze pamietam 700-1000 punktow bylo.
  • Odpowiedz
@zouzosi tez #!$%@? w mieszkaniu smarthome na każdej #!$%@? prawie i w zasadzie stwierdzam ze oprocz sterowania światłem i roletami nic więcej sie nie przydaje. Największym fackupem bylo tez zalozenie termostatów w każdym pomieszczeniu, bo w zasadzie w nowych mieszkaniach kaloryfery dogrzewają moze 2-3 stopnie co mija sie z celem i dobra głowica termostatyczna załatwia sprawę. W starym mieszkaniu tez miałem termostaty, ale zdecydowanie mocniej sie wychladzalo i amplituda temperatur była spora
  • Odpowiedz