Wpis z mikrobloga

Małgorzata Łaszcz - prowadząca "Lożę prasową" w #tvn24 #tvn (z pamięci - przed chwilą powiedziane) - "Polacy chcieli przystąpić do UE właśnie po to, żeby Państwo nie mogło robić co chce.. [...], demokracja, bla, bla, bla [...]".

A ja twierdzę że to faramzony z dupy. Głupawe #!$%@?.

Polacy głosowali za przystąpieniem do UE, bo:
1. Chcieli móc pracować na zachodzie.
2. Chcieli więcej zarabiać.
3. Chcieli mieć lepsze autostrady (i inne tego typu większe, lub mniejsze bzdury"
4. ROlnicy chcieli dostać dopłaty.

KROPKA. Cała reszta była istotna dla właśnie takich cudaków jak p. Łaszcz. A dla większości głosujących miało znaczenie czwartorzędne.

#ue #uniaeuropejska #takaprawda
motaboy - Małgorzata Łaszcz - prowadząca "Lożę prasową" w #tvn24 #tvn (z pamięci - pr...

źródło: comment_lrqYIacDFxErGK5W1YR8v1WdKZ3VArw1.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@motaboy: no masz rację, bo ja też nie pamiętam, by w rozmowach z tamtego czasu, ktoś #!$%@?ł o tym, że będą nam temperować władzę - bardziej chodziło o strach przed zbyt dużym narzucaniem EU, niż tego, że nasi coś odwalą.

Inna sprawa, że dla mnie może rządzić nawet satrapa, o ile podatki będą niskie i gospodarka kwitła - a reszta mało mnie rusza.
  • Odpowiedz
@StadionowyT: Rolnicy byli dokładnie tak samo "przeciw" jak i dzisiaj. Tzn. ok, zagłosujemy za, bo dostaniemy kasę - ale żeby nam ci Niemcy ziemi nie wykupili. Generalnie chodziło o to, że...

@Student_AWAS: ... że dostaniemy "masę piniondzorów". U wszystkich grup społecznych było takie właśnie oczekiwanie. Tym bardziej że przez kilkanaście poprzedzających lat pojawiały się już pieniądze z PHARE które było lokowane w bardzo hmm.. widoczny sposób - te
  • Odpowiedz
Inna sprawa, że dla mnie może rządzić nawet satrapa, o ile podatki będą niskie i gospodarka kwitła - a reszta mało mnie rusza.


@Student_AWAS: Gdyby ludzie mieli co jeść, gdzie mieszkać z założoną rodziną, mogliby dwa razy do roku wyjechać na wakacje (choćby nad Bałtyk), posłać dzieci do szkół - to byśmy nadal siedzieli w komunizmie i na dodatek go chwalili. Taka jest po prostu prawda. Liczy się pełna micha
  • Odpowiedz