Wpis z mikrobloga

#volvo #caraudio #volvofanclub
Mirki, przymierzam się do zakupu v50, ale martwi mnie kwestia audio w tym samochodzie. Domyślam się, że zmiana radia na nie oryginalne nie wchodzi w grę, więc czy są jakieś sposoby by słuchać muzyki z pendrive? Jakieś emulatory zmieniarek itp? Wiem, że w niektórych egzemplarzach był AUX, oraz odczyt MP3 z płyty, a co z innymi opcjami?
  • 12
@blazej89: są zamienniki pasujące w otwory

najlepszym sposobem jest transmiter FM - wkładasz w gniazdo zapaliniczki, ustawiasz fale i odpalasz radio, żeby odbierało muzykę z karty pamięci na transmiterze

zajmuje mało miejsca, jest tani, można zabierać do innego auta
@Wielki_Czerwony_Smok ale jakość dźwięku z transmitera to trochę lipa. Miałem bardziej na myśli coś, co zintegruje się z radiem, to już wolałbym po aucie z telefonem się łączyć. Tak mi się ten samochód spodobał, a z audio taka kupę odwalili...
@Wielki_Czerwony_Smok nie mam jeszcze, i nie wiem czy mieć będę bo mnie bardzo to radio zasmuciło, pewnie w momencie wypuszczenia auta na rynek spoko była integracja radia wyświetlaczem klimatyzacji itp, ale te parę lat później to średnia sprawa. Miałem kilka transmiterów i wolałbym unikać tego tematu. Myślałem że jest jakiś fajne rozwiązanie, pewnie kilkanaście lat temu nie było potrzeby a teraz koszty i ilość roboty jest nie warta świeczki.
@blazej89 generalnie jest lipa, najlepiej jakby był AUX - łatwo rozpoznać bo zamiast przycisku CD jest przycisk MODE. Przed liftem, czyli do połowy 2007 roku był AUX ale w standardzie chyba w najwyższej wersji audio i chyba jako opcja w high performance. Można kupić wirtualną zmieniarkę ale ze względu na to, że audio jest na światłowodach to musi być ona cyfrowa, czyli od około 1300 w górę xD (z tego co pamiętam).