Wpis z mikrobloga

W #kolejedolnoslaskie na niektórych trasach można jechać taniej kupując 3 bilety na odcinki niż jeden na całą trasę.

Po ostatnich podwyżkach cen przyjrzałem się promocjom KD i okazało się, że kupując 2 lub 3 bilety na przejazd można w sumie zapłacić mniej niż kupując jeden bezpośredni. Przygotowałem podsumowanie moich analiz w formie tabelki, mam nadzieję, że jest jasna. Promocyjne oferty są zaznaczone na zielono, a ich użycie zestawione z regularnymi cenami na dłuższych trasach. To niekoniecznie wszystkie możliwe kombinacje, może uda się znaleźć jeszcze jakieś.

#kolej #dolnyslask #pociagi #cebuladeals #promocje #podroze
merito123 - W #kolejedolnoslaskie na niektórych trasach można jechać taniej kupując 3...

źródło: comment_ViKTt219xTEZlxrz1gP5aKtlSsPhrixH.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@merito123: W Intercity jest podobnie. Bilet relacji Wroclaw-Zawiercie z 37% ulga kosztuje 33.39zl.
Wroclaw-Katowice 20.73zl
Katowice-Zawiercie 9.45zl
Wszystkie bilety ulgowe (37%)
Czy to jest normalne? xD
@Fidelis: Promocje to powodują. Bilet z Lubawki do Wałbrzycha Głównego kosztuje 11,60 zł, a do Wałbrzycha Miasto który jest dalej 5 zł. Oczywiście rozumiem sens takich promocji, mają na celu popularyzację połączeń. W KD są szczególnie często stosowane na nowootwartych odcinkach których jest ostatnio dość sporo. Mimo to ciekawe, że działa to również w przypadku dłuższych połączeń.

Może watro stworzyć ogólnopolską listę takich ofert? Dla kogoś kto sporo podróżuje to mogą