Wpis z mikrobloga

Znasz jakieś osiedla w polsce w zachodnim stylu? Mam na myśli że są asfaltowane drogi, chodniki (nie ważne czy prywatne czy publiczne), wszystkie działki mają takie same lub podobne wymiary, domy nie starsze niż z lat 90, stoją mniej więcej w tej samej linii po obu stronach ulicy i brak przesadnej "wolności budowlanej" czyli chaosu jak to jest na 99% terytorium polski.

Jak znacie to wyślijcie adres, błagam xD

Ja znam kilka w warszawie, najbardziej efektowne to chyba na stegnach na mokotowie, oprócz tego znam tez jedno w płońsku na Mazowszu. Bardzo dlugo mieszkałem w krakowie, ale nie znam takich osiedlu w Krakowie niestety. #krakow #warszawa #gdansk #trojmiasto #wroclaw #poznan #budownictwo
  • 34
@LukasCzubak

W Krakowie takie osiedle domków powstało na cichym kąciku koło pętli tramwajowej, tylko że w czasach 20-lecia międzywojennego.

Zobacz sobie na układ ulic, domków na Google maps.
@WojTech80: bylem tam milion razy i mam znajoma z agh ktora wynajmuje tam mieszkanie xd ale mi sie nie podoba jakos szczególnie tbh, stare budynki i brak spojnosci. te w warszawie sa lepsze. na woli justowskiej to samo, chaos wszedzie gdzie nie spojrzysz xd
@wojtech80: drugie osiedle tego typu (chociaż nie do konca) to olsza w Krakowie, tez jest mega stara ale mi sie bardziej podoba (najbardziej z osiedli jednorodzinnych w pobliżu centrum). Jeśli chcesz mieszkać w domu blisko centrum to olsza to chyba najlepsza opcja + kilka pojedynczych uliczek w innych dzielnicach
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LukasCzubak: w Krakowie jest taka niewielkie osiedle za kościołem Dobrego Pasterza przy małej przecznicy od ulicy Dobrego Pasterza, również przy ul. Zjazdu Gnieźnieńskiego (dalej Orła Białego, Korony Polskiej) jest osiedle domków w miarę spełniających te kryteria, ale z uwagi na kształt terenu nie aż tak amerykańskich