Wpis z mikrobloga

Znasz jakieś osiedla w polsce w zachodnim stylu? Mam na myśli że są asfaltowane drogi, chodniki (nie ważne czy prywatne czy publiczne), wszystkie działki mają takie same lub podobne wymiary, domy nie starsze niż z lat 90, stoją mniej więcej w tej samej linii po obu stronach ulicy i brak przesadnej "wolności budowlanej" czyli chaosu jak to jest na 99% terytorium polski.

Jak znacie to wyślijcie adres, błagam xD

Ja znam kilka w warszawie, najbardziej efektowne to chyba na stegnach na mokotowie, oprócz tego znam tez jedno w płońsku na Mazowszu. Bardzo dlugo mieszkałem w krakowie, ale nie znam takich osiedlu w Krakowie niestety. #krakow #warszawa #gdansk #trojmiasto #wroclaw #poznan #budownictwo
  • 34
  • Odpowiedz
@LukasCzubak: Zielonki pod Krakowem, osiedle Łokietka. Ono jest największe, ale jest też kilka podobnych mniejszych w Zielonkach; ul. Kanadyjska/Amerykańska wprawdzie nie tak duże i nie tak jednolite - ale będąc tam na ulicy wygląda to tak "amerykańsko".

No i efekt u nas psują przede wszystkim ogrodzenia. Raczej nie spotyka się nieogrodzonych posesji.

https://www.google.com/maps/place/Wrzosowa,+32-087+Zielonki/@50.1030609,19.9154943,800m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47165a15a51741fd:0x6611a693b44b952d!8m2!3d50.1048914!4d19.9163312
  • Odpowiedz
@mucher: Tez tak uważam szczerze mówiąc. Ale w polsce to "strach" nie ogrodzic. Moi dziadkowie jak wyjeżdżali na wakacje w latach 90 to prosili sąsiada żeby mieszkał w ich domu jak ich nie bedzie xd starsi ogradzali bo sie bali, a młodsi ogradzaja bo tylko taki wzorzec znają. same ogrodzenia nie sa zle, ale utrudniaja życie. ja sie zastanawiam czy nie zrobić sobie w swoim nowym domu takiego podjazdu i
  • Odpowiedz
@LukasCzubak: Ano właśnie. A wg mnie brakuje jeszcze jednej rzeczy w twoim opisie - jako taki układ urbanistyczny. W Zielonkach jak widać jest normalna siatka ulic (niektóre ślepe, moja teściowa mieszka przy takiej). Szerokie - droga razem z chodnikiem ma pewnie z 10 metrów na wewnętrznych ulicach, to też jak na polskie warunki ewenement.

A, do tego rzędy szeregówki są oddzielone ścieżkami od strony ogrodów - teściowa tak mieszka, z
  • Odpowiedz
  • 0
@mucher: napisalem o tym przeciez xd to sie podlacza pod wolnosc budowlana i chaos o ktorych wspomnialem. Tak to jest w polsce, jesli chcesz zyc jak czlowiek to musisz wydac minimum milion zlotych. Gdzies widzialem ze przecietny majatek polskiej RODZINY to 260 tys. Wsm to nic odkrywczego ze polacy zyja jak menele ale mowienie o tym sprawia mi jakas niezdrowa satysfakcje :’( xd nawet jak juz cie stan aby zyc
  • Odpowiedz