Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie rozumiem niektórych wykopków. @Strahl jest niby lekarzem i powinien mieć świadomość jak dużo #wosp robi dla nas wszystkich. Tymczasem?

Tymczasem @Strahl jest zdania, że Orkiestra powinna zwinąć się z Polski i... zacząć grać w Niemczech...

Tak Mireczki, nie przesłyszeliście się! @Strahl twierdzi, że wolontariusze WOŚPu to tak naprawdę grabarze polskiej Służby Zdrowia, którzy odmrażają sobie tyłki i stopy, kwestując po całym kraju, TYLKO PO TO, by konserwować patologiczną rzeczywistość, rzucać kłody pod nogi reformatorów i sabotować zmiany...

Kim w takiej narracji jest Jurek Owsiak? Poplecznikiem rządu i pachołkiem Ministra Zdrowia?

Oskarżenia o wskrzeszenia i uran to mało? Łapcie to!

#wosp #wosp2020 #shitwykopsays #owsiak #medycyna
  • 55
  • Odpowiedz
a ideowców, ludzi z powołaniem i poczuciem misji, nazywa frajerami czy wręcz, szkodnikami.


@Planeta_odebete2: I ma racje. Przez takich ideowcow rzad jest zadowolony, bo ci idioci pracuja w absurdalnych ilosciach godzinowych, przez co rzad nie musi sie przejmowac reformami i moze wyciskac srodowisko dalej jak cytryny.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Podejmujac prace w patologicznym systemie stajesz sie przyczyna problemu - niektorym po prostu dysonans poznawczy namietnie nie pozwala zrozumiec tej banalnej prawdy. :)
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: rozumiem Twój punkt widzenia, ale patrzysz zbyt romantycznie. Ideowcy szkodzą, ponieważ tak jak koledzy @Strahl i @miki4ever mówią: zgadzają się na pracę ponad miarę.
Wiecznie zmęczony lekarz ma większe szanse na popełnienie błędu. Trzeba reformacji systemu. Do tego momentu najlepsi będą wyjeżdżać.
  • Odpowiedz
@marilyn92: Tu nawet nie chodzi o ideowcow - to jest po prostu rozwiazanie systemowe o ktorym mowil sam minister zdrowia.

Niska placa podstawowa + cztery dyzury za poldarmo + potencjalnie nieograniczona liczba nadgodzin do przepracowania to jedyny sposob na zagwarantowanie funkcjonowania tego patologicznego systemu. I dopoki ludzie sie na to godza, dopoty nie sa potrzebne zadne zmiany systemowe bo "bylejakos jest". Idealistow jest tam marny procent, wiekszosc po prostu zauwazyla,
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Czasy się zmieniły. To już nie jest służba zdrowia a ochrona zdrowia. Pacjent traktuje lekarza jako usługodawcę, ubezpieczyciel, nfz czy pracodawca traktuje lekarza jako usługodawcę. Kiedyś ten zawód wiązał się z szacunkiem i zaufaniem, teraz codziennie trafia się pacjent który uważa że wie lepiej i już. W społeczeństwie jest wiele podziałów ale i w środowisku lekarskim jest ich wiele. Wynika to z różnych powodów. Wielu lekarzy pracuje dużo bo
  • Odpowiedz
I ma racje. Przez takich ideowcow rzad jest zadowolony, bo ci idioci pracuja w absurdalnych ilosciach godzinowych, przez co rzad nie musi sie przejmowac reformami i moze wyciskac srodowisko dalej jak cytryny.


Czyli @Strahl ma rację nazywając Jurka Owsiaka i jego świtę frajerami i szkodnikami, bo przez takich idiotów-ideowców robiących absurdalnie za darmo, rząd nie musi się przejmować kasą na sprzęt i dalej może wciskać dających do puszek jak cytryny.

Lepiej zrobiliby dla Polski, grając w Deutschland.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Planeta_odebete2: napisz jeszcze coś śmiesznego, póki co nieźle ci ten kabaret wychodzi.

Tylko z małą prośbą - nie wolaj mnie więcej do swoich stand-upów, szukaj kolegów gdzieś indziej.
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: To co zbiera Owsiak to niestety kropla w budżecie, nie widze sensu w ogóle brać go pod uwagę w tej dyskusji. Co do lekarzy bez granic to zdecydowanie się nie zgodzę, oni tam nie tylko pomagają, ale tez uczą i dają większa wiedzę tym co są na miejscu. Jeszcze inna sprawa, ze jest ich tak mało, ze to raczej tez pomijalny problem i żaden rząd nie będzie ich brał
  • Odpowiedz
@Strahl:

Po prostu doskonale wiesz, że mam rację. Zresztą, sam się już tyle razy pogubiłeś w tym swoim usprawnianiu się.. Raz wyjechałeś dla kasy, drugi raz żeby "ratować system", potem, że jednak kasa w sumie taka sama, ale coś tam jeszcze.
  • Odpowiedz
@miki4ever:

To co zbiera Owsiak to niestety kropla w budżecie, nie widze sensu w ogóle brać go pod uwagę w tej dyskusji


Czyli zarówno Owsiak jak i lekarze bez granic, jak i z innej beczki, ale akurat fajną książkę czytam, polscy antropolodzy identyfikujący ofiary wojny w Bośni za przysłowiowy "psi #!$%@?" i to z ogromnym zaangażowaniem (o ile @Strahl wie, wojna w Bośni skończyła się już dawno temu!) są
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Mhm. Ja sie nie musze w niczym gubić, mogę tu wszystko ładnie podsumować - w Niemczech zarabiam póki co lepiej, wyjeżdżając przyczyniam się do przerwania patologii w Polsce, wracając jako specjalista mógłbym zarabiać podobną stawkę co w Niemczech, pracując jednakże w warunkach chlewu i uprawiając lekarską bylejakość. Niczego nie muszę usprawiedliwiać, bo wszystko co robię robię z pełną świadomością, i gdybym mógł wybierać drugi raz, postąpiłbym dokładnie tak samo. Tylko ty czujesz, że tu jest cokolwiek, z czego należy się usprawiedliwiać.

Natomiast dla ciebie małe ekstra, przy okazji sobie odświeżyłem tę znakomitą pozycję:

Wręcz przeciwnie, intencją autora osteologii erystyki było podanie znającym jego pracę możliwości uprzytomnienia sobie różnych potencjalnych przyrodzonych lub wyćwiczonych wykrętnych forteli używanych w sporach przez ludzi
  • Odpowiedz
@Strahl:
I tak obiecuję prostować twe kłamstwa, gdziekolwiek się na nie natknę, żuczku.

PS. Twe zarzuty są absurdalne, może z wyjątkiem ad persona, które to sam wprowadziłeś do tej dyskusji. Nie gniewaj się Roksanko. No weź, no! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Lubię mieć takich fanów, zawsze przydaje się taki jeden błazen żeby w logiczny sposób wykazać, dlaczego z tego kraju jako lekarz warto wyjechać. Samemu ze sobą głupio rozmawiać, natomiast przy pomocy małobystrego adwersarza można przemycić wszystkie ważne punkty programu - tak jak to zrobiliśmy z kolegą w tym wątku, chociaż pewnie tego nie zauważyłeś.

Dlatego np trzymam wątek o ksiązkach do niemieckiego egzaminu językowego w postach na mikroblogu który
  • Odpowiedz
@Strahl:

Czekaj, czekaj... Jak to było?

ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. "Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich
  • Odpowiedz
PS. Ja pomogłem wrócić do kraju szesnastu anestezjologom, czterem pediatrom i trzem czwartym urologa. Serio, przysięgam.

@Planeta_odebete2: Bardzo dobrze - jeżeli wykształcili się za granicą i wytworzyli prawidłowe wzorce zachowań to wyłącznie fajnie dla Polski, bo być może wniosą trochę kultury pracy do tego smutnego chlewu. I tak jak ja pokażą kolegom, że nie warto pracować 300 godzin w miesiącu za 24zł/h i da się żyć inaczej. :)

Ja znam
  • Odpowiedz
@miki4ever:

Miej chociaż odwagę powiedzieć to wprost...

Jeśli przyłożysz tę samą miarę do "przedłużających agonię polskiej SZ", "lekarzy-frajerów, lekarzy-idiotów", a wypadałoby tak zrobić, nie chcąc przyczepić samemu sobie, słusznej metki hipokryty, to wypadałoby głośno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Planeta_odebete2: Przecież twój brat za tyle pracuje - sam się chwaliłes, że zarabia sześć tysięcy mając dwa dyżury towarzyszące w tygodniu, a z NPL ponad 10 tysięcy. Jak policzysz etat podstawowy(48 godzin rezydentury tygodniowo + dodatkowy dyżur w tygodniu), zliczysz godziny to wychodzi plus minus 24 złote. Nie ma co się wstydzić, to i tak awans społeczny - w 2016 roku miałem niecałe 13zl na godzinę. :)
  • Odpowiedz