Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie rozumiem niektórych wykopków. @Strahl jest niby lekarzem i powinien mieć świadomość jak dużo #wosp robi dla nas wszystkich. Tymczasem?

Tymczasem @Strahl jest zdania, że Orkiestra powinna zwinąć się z Polski i... zacząć grać w Niemczech...

Tak Mireczki, nie przesłyszeliście się! @Strahl twierdzi, że wolontariusze WOŚPu to tak naprawdę grabarze polskiej Służby Zdrowia, którzy odmrażają sobie tyłki i stopy, kwestując po całym kraju, TYLKO PO TO, by konserwować patologiczną rzeczywistość, rzucać kłody pod nogi reformatorów i sabotować zmiany...

Kim w takiej narracji jest Jurek Owsiak? Poplecznikiem rządu i pachołkiem Ministra Zdrowia?

Oskarżenia o wskrzeszenia i uran to mało? Łapcie to!

#wosp #wosp2020 #shitwykopsays #owsiak #medycyna
  • 55
  • Odpowiedz
@marilyn92: Nie wiem jaki poziom chowu wsobnego trzeba osiagnac, zeby dojsc do takich wnioskow na podstawie zdania:

@miki4ever: Dokladnie - przyjdzie ci taki @Planeta_odebete2 i bedzie cie wyzywal od zlodziei i dezerterow, a sam ma brata ktory orze 260 godzin w miesiacu juz na pierwszym czy drugim roku rezydentury za 24zl/h pod granica z Ukraina i sie cieszy, ze pracowac moze. Przy czym nie rozumie, ze to
  • Odpowiedz
@Strahl:

Czy kupowanie sprzętu do biednych szpitali, nie przedłuża istnienia patologii systemowej i nie hamuje jakichkolwiek zmian, bo przecież "jakoś działa"? Nie jest tak @Strahl?

Skoro praca dla patologicznego systemu, jest nie tylko frajerstwem, ale wręcz zdradą i sabotażem?

@marilyn92
  • Odpowiedz
e, same wyjete zdania z kontekstu. Ale juz widze watek. Zaraz przeczytam w całości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Polecam resztę wypowiedzi tego gościa. Np. twierdzi, że lekarze którzy zostali w kraju to de facto zdrajcy, bo przyczyniają się do przedłużania agonii systemu, podobnie zresztą jak wolontariusze WOŚP, pielęgniarki, a kto wie, może i sprzątający szpitale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Strahl uważa, iż dezerterując z kraju, w którym podaż absolwentów medycyny jest tak mała, wykazuje się wręcz
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2:

Np. twierdzi, że lekarze którzy zostali w kraju to de facto zdrajcy,


Tylko ci ktorzy pracuja 300 godzin w miesiacu i wmawiaja innym, ze tak jest fajnie.

Koncze bo poziom absurdu i zenady mnie przerasta.
  • Odpowiedz
@Strahl: @Planeta_odebete2: wiesz, Strahl ma trochę racji. Ten marny hajs za godzine, przy takim ogromie nauki, nie wspominając już o o rzeczach, z którymi trzeba sobie radzić np. śmierć pacjenta - to jakiś żart.

Inna sprawa, że wszyscy mają roszczenia - niezależnie od ich faktycznego stanu wiedzy. Ukończenie medyka daje im jakieś boskie poczucie xD Nie wiem jaki jest @Strahl ale poznałam naprawdę wielu ludzi, którzy egzamin lekarski ledwo zdali, na specke nie dostali się żadną, albo jakąś gównianą i płaczą "Olaboga hajs #!$%@? itd." i uważają się za bóg wie kogo, no bo przecież ukończyli medyka. Byle jak, ale skończyli.

Dałabym rezydentom większy hajs, taki za który dadzą radę się utrzymać na jakimś minimalnym poziomie.
A dużo lepszy dla tych, którzy faktycznie mają jakąś dobrą
  • Odpowiedz
Polecam resztę wypowiedzi tego gościa. Np. twierdzi, że lekarze którzy zostali w kraju to de facto zdrajcy, bo przyczyniają się do przedłużania agonii systemu, podobnie zresztą jak wolontariusze WOŚP, pielęgniarki, a kto wie, może i sprzątający szpitale ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Planeta_odebete2: To jest hiperbola, ale IMO kazda osoba ze srodowiska lekarskiego, ktora emigrowala ma taki poglad na sprawe.

Srodowisko lekarskie w Polsce samo sie wykancza,
  • Odpowiedz
@Strahl:

Koncze bo poziom absurdu i zenady mnie przerasta.


Dokładnie. Szkoda tylko, że tak późno zdałeś sobie z tego sprawę. Wkładasz dużo wysiłku w logiczne szpagaty, by tylko udowodnić, że twoje postępowanie jest moralnie właściwe. Kij z tym, jakbyś siedział cicho, brał swoje ojraski i tyle. Nope. Ty jeszcze twierdzisz, że prostytuujesz się dla jakiejś wyższej idei, a to już
  • Odpowiedz
Dałabym rezydentom większy hajs, taki za który dadzą radę się utrzymać na jakimś minimalnym poziomie.


@marilyn92: To nic nie da, poki rezydenci beda pracowac bez limitow godzinowych na pare etatow. Cos co jest nielegalne na zachodzie, w Polsce jest faworyzowane, bo rzad wie, ze tylko przez glupote srodowiska lekarskiego udaje sie ten system utrzymac.
  • Odpowiedz
Srodowisko lekarskie w Polsce samo sie wykancza, ja do dzis nie pojmuje absurdu, jakim jest negocjowanie rezydentow z rzadem, czy ci beda mogli lamac prawo pracy i pracowac dluzej niz powinni z wlasnej woli.


@miki4ever: Te negocjacje to byl wyzszy poziom absurdu, sam szefu od rezydentow przyznal, ze dal sie przez rzad ograc jak dziecko i przepraszal protestujacych. :D Potraktowali ich jak dzieciaki, w tym kraju nie bedzie normalnie, rzad
  • Odpowiedz
@Strahl: Nawet jakby rzad zostal z podwyzkami, to kompletnie nie tu jest absurd. Absurd jest taki, ze rzad chce, aby lekarze pracowali nienormowana ilosc godzin, a lekarze zamiast twardo powiedziec "#!$%@?" to sie godza na to za smieszna podwyzke.

A ten absurd widzi tylko ktos kto wie jak to wyglada np. w Niemczech, gdzie nawet jak masz prywatna praktyke, to nie mozesz pracowac na 2 etat, tylko np. 50% w
  • Odpowiedz
To jest przeciez patologia na najwyzszym poziomie.


@miki4ever: Najsmutniejsze jest to, ze jak sie zna tylko patologie to sie jej nie zauwaza. Dopiero jak poznasz normalnosc to jestes w stanie zauwazyc ogrom absurdu.
  • Odpowiedz
wiesz, Strahl ma trochę racji. Ten marny hajs za godzine, przy takim ogromie nauki, nie wspominając już o o rzeczach, z którymi trzeba sobie radzić np. śmierć pacjenta - to jakiś żart.


To się chyba nie zrozumieliśmy, bo ja absolutnie nie twierdzę, że lekarzy nie powinno się lepiej wynagradzać. Wręcz przeciwnie. Chodzi mi tylko o cynizm naszego przyjaciela, który zawinął się z kraju, który go wykształcił, a który bardzo go teraz potrzebuje,
  • Odpowiedz