Wpis z mikrobloga

Mirki (a może i Mirabelki) spod tagu #tokarka #toczenie #diy marzy mi się tokarka z frezarką. Potrzebuję co jakiś czas coś przetoczyć, dorobić śrubę (głównie calową), poprawić/przedłużyć gwint na śrubie. Od M6 do M30. Czasami jakieś perforacje w profilach stalowych, coś przewiercić, coś nagwintować itp. Wiem, że górnej granicy nie ma, ale ile trzeba liczyć za coś w miarę niezłego. Z aliexpressu raczej nie chciałbym brać, tak samo używanej, w grę wchodzi faktura VAT. Ile trzeba liczyć na taką zabawkę? Przeglądałem kiedyś PROMA(ę) - nadaje się to? Ktoś może coś ma i używa i poleci? Tagi dla zasięgu: #narzedzia #elektronarzedzia #majsterkowanie #skrawanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zbyszek_Kudriawcew: to co ci kolega pokazuje. Optimum niemieckie, frezarka bf-20(l) vario i tokarka Bernardo 500 (?). Niekoniecznie w takiej konfiguracji, bo mogą stać osobno, ale sprzęt jest super ale za cenę 2x chinczyk,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zbyszek_Kudriawcew: opti i Bernardo to chińczyk ale idący przez germaniee, z ich kontrola jakości i wykonania, może w częściach do Niemców przychodzi i tam składają z bloków - w każdym razie łoża skrobane, w skrzyni przekładni owej brak "zamalowanego piasku" po odlewach, itd.
A co do zmiennej prędkości - mam oba te sprzęty i jednej strony fajnie, a z drugiej... To jest zwykły silnik DC na 90/180V z regulatorem i zasilaniem
A Bernardo to nie chińczyk?


@Zbyszek_Kudriawcew: chińczyk. Ale chińczyk chińczykowi nierówny. Miałem wiertarkofrezarkę (popularną Zosię) dystrybucji polskiego dystrybutora Maktek, posuw Y musiałem w niej niemalże zrobić od nowa, bo oryginalny się kleszczył. Mam tokarkę, też Maktek, niby ok, ale dostałem ją po prostu tak, jak zeszła z fabryki, przy płukaniu skrzyni wrzecionowej z garść piasku formierskiego mi wypłynęła, dodatkowo miała pęknięty wodzik (w ramach gwarancji przysłali nowy, sam sobie wymieniłem -
@Zbyszek_Kudriawcew: Najlepiej zrobić wcześniej 3 otwory do fasolki.

Coś taniego, sztywnego, o odpowiedniej mocy do stali: w grę wchodzi tylko używka. Pewno będzie miała luzy na wale (dużej śrubie) od stołu, ale da się je częściowo zniwelować śrubą do regulacji lub zakupem nowego wału.