Wpis z mikrobloga

@chixi częściowo poprosiła o wrzucenie przepisu na #keto tonik (bo w Polsce bardzo ciężko dostać tonik bez cukru w godnej cenie, ponad dychę za litr), więc wrzucam:

- woda | 500ml
- chinina (kora) | 10g, można ją dostać w dobrej cenie tutaj zresztą tam jest ogrom innych rzeczy
- kwasek cytrynowy | 10g
- ziele angielskie | 5 sztuk
- pieprz ziarnisty | 10 ziarenek
- świeża skórka z 1 cytryny, limonki i pomarańczy (sparzona)
- coś do słodzenia (ja korzystam ze 100-200 gramów erytrolu, ale mogą być także inne słodziki żeby wyszło jeszcze taniej)
- szczypta soli
*dodatkowo jeśli chcecie to polecam jeszcze kardamon, anyż czy trawę cytrynową ale nie są one konieczne

Wszystkie składniki oprócz słodzika wrzucić do wody, dokładnie wymieszać, odpalić gaz i gotować pod przykryciem przez 15-20 minut aż będzie tak pieruńsko gorzkie że wykrzywi ryj, następnie wyłączyć gaz. Tonik przelać przez sito (jak chcecie mieć mocniej klarowne to przez filtr papierowy) do innego naczynia a potem rozpuścić w nim substancję słodzącą, wszystko zależne z czego korzystacie, po prostu słodycz musi lekko przełamać gorycz i wytrawność, ale jak lubicie bardzo wytrawne toniki to nie musicie nawet niczego dosypać. Wszystko zależy od waszego gustu. Można nic nie dawać a można nasypać pół kilo erytrolu.

Oczywiście taki tonik jest stężony i miesza się go z wodą gazowaną, polecam jakąś bardzo mocno nasyconą dwutlenkiem węgla. Ilość toniku względem wody także zależy od gustu, niektórzy 1/5 toniku, inni wolą nawet 1/2, właśnie to jest w tym najlepsze że możecie zrobić sobie tonik idealny pod siebie.

Kolor toniku jest brązowy od kory chininowca, ale po zmieszaniu jest jaśniejszy (na obrazku wersja pół na pół toniku z wodą), aromat znacznie lepszy niż sklepowe a smak praktycznie taki sam (czyli gorzkie xD)

Polecam, nawet jakbym nie był na keto to już nie kupię sklepowego toniku.

*aa i nie przesadzajcie z dodawaniem większych ilości chininy bo nie jest obojętna dla naszego organizmu

#przepisy #keto #tonik #gotujzwykopem
t.....t - @chixi częściowo poprosiła o wrzucenie przepisu na #keto tonik (bo w Polsce...

źródło: comment_gN6EfuIHuEmk70ypXioxr0bhjjbpVCA2.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Adriabba: polecam od razu zakupić tam też kwasek cytrynowy, pieprz i ziele angielskie (oraz np. przyprawy dodatkowe które podałem w przepisie) na zapas, bo mają dobre ceny, często się tam zaopatruje
  • Odpowiedz
@chixi: aa i weź jeszcze paprykę gochugaru do kimchi jak nie robiłaś nigdy, też mam dobry przepis xD

ogólnie są tam mega dobre ceny i niespotykane rzeczy, też żem stracił tam majątek, spokojnie xD

jedyna wada że wysyłają w takich se opakowaniach i strasznie przestarzała strona
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: mistrzu, zamówiłem cały zestaw: chinine, kwasek, ziele angielskie, pieprz (tak, nawet pieprz tam zamówiłem) oraz kardamon, anyż i trawę cytrynową. Także jak tylko przesyłka dojdzie, to będę robił, ale w między czasie pytanie, o te dodatkowe, opcjonalne przyprawy (anyż, kardamon, trawa cytrynowa) - masz jakieś ilości, które możesz zaproponować na podane w przepisie 500ml wody, czy samemu kombinować?
  • Odpowiedz