Wpis z mikrobloga

Może ktoś poratuje coś podpowie, bo martwię się o syna 4 lata, wczoraj wrócił ze szpitala. 7 dni antybiotyk brał. Dziś rano gorączka 39 stopni. 4 ostatnie dni w szpitalu nie miał. Dodatkowo w nocy mi dość dużo kaszlał. Nie mogło go przewiać w domu był od 13, a nad ranem od razu problem ... ;/ Chorował na zapalenie płuc / CRP przy wyjściu 0.28.

#lekarz #pomocy #medycna #rozowepaski #sluzbazdrowia #zdrowie #sor #szpital #pediatra #dziecko #pytaniedoeksperta
  • 18
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: @Levetiracetam: @Wysokistanrzeczy: Polecany pediatra, który bardzo długo i dokładnie go słuchał, zrobił wywiad z nami, ponad 40 minuty byliśmy, stwierdził źle dobrany antybiotyk w szpitalu... chorobę przytłumiło.
Ma jakąś bakterię ponoć teraz epidemia.
W sumie to by pasowało jak leczyli na te, płuca, a zdjęcia nie chcieli zrobić...
Dał jakiś podobny, ale z innej grupy.
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: Jasne, najlepiej pakuj w dziecko jak najwięcej antybiotyków i suplementów diety, bo stare, sprawdzone przez stulecia leki jak bańki i zioła to oczywiście ciemnogród i zabobony. W końcu handlowcy farmakologiczni i potężne farmakologiczne przedsiębiorstwa nie mogę się mylić. Łykaj tabletki, łykaj. Ha tfu!
  • Odpowiedz
@BogHonorOjczyzna1 tak się składa, że bańki to niedziałający, a wręcz szkodliwy ciemnogród i zabobon. Tak jak 95% ziółek.

Suplementy diety to produkt żywnościowy, ja moim pacjentom zalecam suplementację żelaza w przypadku anemii z jego niedoboru lub z utraty krwi, poza tym suplementy zwykle nie mają sensu jeśli nie masz niedoboru danego składnika.

A antybiotyków powinno nie być jak najwięcej, tylko dokładnie tyle ile potrzeba, nie za dużo nie za mało. I nikt
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: o właśnie dokładnie te nazwy mówiła. :) To coś poważnego ??
Masz może więcej informacji ?
Mnie teraz złapało i żonę...
Trzęsłem się całą noc, na początku dziwnie, bo nie było gorączki. Potem tak ok 39 rano aktualnie 37.7. Do tego kaszel dość intensywny, wczoraj był suchy dziś mokry dość. Całą noc trzymała temperatura.
  • Odpowiedz
@ojacie169: Na przeziębienia, grypki, stosujemy kwaśne owoce, np. mus z ałyczy, w sporych ilościach. Taki mus z ałyczy to ja na 100kg w mocnym zaziębieniu daje 0,5 litra nawet.

Antybiotyk przede wszystkim ubija dobre bakterie i pozwala sprawniej atakować wirusom i grzybom...
  • Odpowiedz