Wpis z mikrobloga

Hejka,
orientuje sie moze ktos jak wyglada zbieranie znizek/zglaszanie szkod w przypadku ubezpieczenia samochodu od dealera w salonie, samochod w leasingu (Ergo Hestia)? Mialem szkode z AC w zeszlym roku i w tym roku chce naprawic drobne otarcie i nie wiem czy jest to robic w tym roku czy tez poczekac kilka miechow i zrobic to w kolejnym roku ubezpieczeniowym?
W osatniej polisie widnialy takie pozycje jak liczba szkod w ostatnich 12 i 24 miesiacach i obawiam sie, ze przy ilosci 2 szkod w ostatnich 24 miesiacach polisa podskoczy mi o 1,5-2k.

#ubezpieczenia #samochody #ubezpieczenie
  • 7
@tertex: Większość towarzystw bierze pod uwagę historię z ostatnich 3 lat, więc musisz policzyć czy korzystniej jest opłacić jedną droższą polisę (2 szkody w 3 lata) czy odczekać, żeby mieć 1 szkodę na 3 lata.
Oczywiście to tylko orientacyjnie wyliczysz, bo nigdy nie wiadomo o ile dokładnie procent wzrośnie Ci składka. Nie masz ochrony zniżek?
Ogolnie i tak nie mam znizek.


@tertex: ochrona zniżek to dupochron na kolejny rok polisowy, by składka nie wzrosła za szkodę jaką wyrządzisz. Zatem najlepiej jest poczekać do kolejnej polisy, wykupić ochronę zniżki i wtedy działać.
Odezwij się na pw jak Ci się będzie polisa kończyła, przeliczę gdzie wyjdzie najkorzystniej i gdzie przyjmą ochronę zniżek.