Wpis z mikrobloga

Mircy, #paypal każe odsyłać mi co Chin rzecz za 13 $. Mam kilka pytań:
- wysyłam poleconym, to wiem, ale priorytetem czy zwykłym?
- może głupie pytanie, ale czy koperta może być papierowa? Jeżeli nie to skąd mam wziąć foliową?
- Jak dokładnie działa program zwrotu kosztów wysyłki. Wysyłam, włączam program i wskazuje której transakcji dotyczy? Od razy się go włącza czy dopiero jak tracking zacznie działać?
Wołam @zenkowik @brachistochrona @sylwek2k @radlin99 bo się udzielali w innych moich pytaniach dotyczących tej sprawy.

Dla zasięgu #aliexpress #banggood #gearbest
  • 5
@Szym3kSzym3k: Najtańsza przesyłka polecona (zależy co to dokładnie jest, powinien wystarczyć list), przy zagranicznych nie ma rozdziału priorytet/zwykły. Koperta może być papierowa (tylko może taka grubsza), na poczcie dostaniesz druczek deklaracji celnej.

Jeśli Pani na poczcie się zgodzi to zrób zdjęcie ostemplowanej przesyłki (i wcześniej w razie gdyby się nie zgodziła, zdjęcie nieostemplowanej przed podejściem do okienka), PayPal lubi zdjęcia i w razie czego nie będzie niejasności odnośnie źle zaadresowanej przesyłki.
@zenkowik: Chyba ten program mam aktywny, bo wchodzę w niego, mam listę transakcji, wybieram tą o która jest spór i dalej lipa. Czyli dopiero jak wyślę przesyłkę to będę się mógł ubiegać o zwrot.

Kiedy PP oddaje kasę? Dopiero jak Chińczyk potwierdzi otrzymanie przesyłki?

@kargo89: Na poczcie dostanę foliową kopertę?