Wpis z mikrobloga

@voj4k: chłodzenie mam zbudowane przez siebie, robiłem próby na różnych prędkościach a także nadmuch na wybrane warstwy i efekt podobny, co ciekawe tylko na tym białym taki efekt ale zwróć uwagę na dziury w modelu to mnie zastanawia. Slicer to ideamaker
  • Odpowiedz
@kataklysm: co to jest mikroskop z kaczora Donalda( ͡º ͜ʖ͡º)? Żartuje, jaką masz ustawioną szerokość ścieżki? Druga sprawa że ja PetG nie chodzę wcale lub tylko 20% . Spróbuj druknąć z szerokością ścieżki 0.44 i bez chłodzenia.
  • Odpowiedz
@azamat: mikroskop do lutowania precyzyjnego :) to najmniejsze powiększenie mogę Ci wrzucić takie jak zaglądam w te szczeliny :p no ale to nie są powiększenia "biologiczne"

Spróbuję rad i dam znać, bez chłodzenia nie da rady ten element ma detale wielkości 2mm, bez nadmuchu zostanie z tego glut

  • Odpowiedz
@kataklysm: Masz chłodzenie sterowane z PWM? (Możesz ustawić 50% prędkości) Czy działa na 100% lub wcale?

Sprawdź czy masz prawidłową średnicę filamentu w slicerze (1.75mm, chyba że drukujesz 3mm). Dla PET-G Wartość chłodzenia powinna być w okolicach Min: 20% do Max: 50%. PET-G nie lubi zbytnio mocnego chłodzenia. Możesz też zwiększyć FLOWRATE, a nie zmieniać szerokości ścieżki, bo będzie inaczej obrabiał STL'a. Ustaw szerokość ścieżki tak jak masz realnie, a zmieniaj
  • Odpowiedz
@kataklysm: ekstruder masz skalibrowany? No i w w jakiej temperaturze drukujesz? Ja szerokością ścieżki zacząłem się bawić jak mi wychodziły szczeliny w ściankach na PetG od fiberlogy zmieniłem z 0.4 na 0.44 i tak już zostało.
  • Odpowiedz
@voj4k: tak właśnie robię, jak pisałem w pierwszym wpisie, dałem flow wyżej i jest trochę lepiej. Ale jeszcze nie idealnie. Chłodzenie 40 procent aktualnie później wrzucę zdjęcia
  • Odpowiedz
@kataklysm: Zrób sobie w jednym lub 2 miejscach na stole słupek (żeby przy druku głowica zjechała na bok na chwilę). Wtedy nawet 2mm detal wydrukujesz bez chłodzenia.
  • Odpowiedz