Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Czy da rade podłączyć 2 konta pod 2 konsole?
Dajmy taki przykład:
Switch X, konto x
Switch Y, konto y

Czy można zrobić tak aby:
Switch X używał konta x+y (ten switch będzie cały czas online)
Switch Y używał dalej konta y (jest cały czas offline, sporadycznie online)
#nintendoswitch
  • 13
@MarchwiowySok: Tak, ale nie można mieć odpalonych tych samych gier w tym samym czasie. Switch Y (offline) byłby ustawiony na koncie jako główny i gry nie wymagałyby sprawdzenia, na switchu X (online), konsola jako dodatkowa na koncie i gry przed uruchomieniem wołają o dostęp do sieci, aby upewnić się że grę kupiłeś / nikt jej w tym czasie nie ogrywa.
@Veriael: a nie lepiej w takim wypadku zrobić tak, że:

X aktywuje konto Y jako podstawowe i odpala gierki z tego konta na profilu X
Y siedzi dalej na Y tylko że musi być online

wtedy chyba nie ma znaczenia, że odpalą tę samą gre w tym samym czasie? czy inaczej to działa?
@MarchwiowySok: wszystko zależy od tego, kto w twoim przypadku będzie z tego czerpał najbardziej, jeśli tobie zależy na ograniu gier kumpla, to ten kumpel musi dezaktywować swoje konto, przez co musi być później cały czas online, a ty możesz być offline

jeśli to kumpel chce twoje gry, to ty dezaktywujesz i musisz wtedy być online a on może offline
@Segr3gator: dobra działa, konsola Y jest offline plus jeśli nie ma dostępu do internet to gra może działać na dwóch konsolach jednocześnie.

Konta połączyłem tak jak w pierwszym poście.
Pierwsza konsola, jedno konto główne
Druga konsola jedno konto główne plus konto z pierwszej konsoli jako "drugorzędne" które potrzebuje dostępu do internetu. Myślałem że nie da się tak zrobić ale działa.

Przez internet sprawdza pewnie tylko licencje, a jeśli ktoś używa gry