Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam się do zrobienia podłóg w mieszkaniu.
Sytuacja wygląda tak, że chciałbym mieć podlogi-panele w całym mieszkaniu wyłączając wyłącznie łazienkę, czyli podłoga ma być dobrana do kuchni, salonu, sypialni oraz korytarza.

Wielkość powierzchni na której będzie kładziona podłoga to ok 55m2.

Chciałbym, aby możliwe nie było progów/przerw dylatacyjnych. - tutaj też nasuwa się pytanie, bo słyszałem, że warto mieć progi ze względu na wyciszenie oraz brak przepływu powietrza pod drzwiami, może można zastosować drzwi z automatycznym progiem lub po prostu jakąś szczotkę pod drzwiami? Co wtedy z ewentualnym wycieraniem paneli?

Druga rzecz i właściwie najbardziej dla mnie istotna to jakie panele zastosować?

Początkowo na hip hura wybór padł na panele winylowe, ale po zgłębieniu tematu mam pewne obawy, gdyż pomieszczenia są silnie nasłonecznione, czyli zalecany jest montaż na klej. Z racji, że nigdy nie kleiłem takich podłóg raczej nie chciałbym się w to bawić. Kolejna rzeczą jest konieczność idealnie płaskiej powierzchni pod panele. No i jeszcze jedna rzecz - cena - otrzymałem ofertę (dobrych podłóg) z montażem na blisko 12k (wraz z ewentualną wylewka). Uważam, że to zbyt wiele.

Konkurencja do tego typu podlog są laminowane panele, są tańsze, można je położyć samemu, tylko pytanie co z ewentualną gwarancja? Słyszałem, że w zasadzie każda gwarancja jest odrzucana w przypadku samodzielnego montażu..

Winyl, laminat, a może jeszcze coś innego?

Dzięki za pomoc w wyborze i sugestie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #wnetrza #remont #budownictwo #budujzwykopem
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, zamierzam się do zrobienia podłóg w mieszkaniu.
Syt...

źródło: comment_VIVb1ZyhDSh9Zchm6KEucR8IOIK7XQ6P.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@depresso: wykopek pyta o położenie paneli, a nie o twoje #!$%@? na temat wyższości desek nad panelami

na #samochody też siedzisz i pod pytaniami o samochód do 30k odpowiadasz, że lepiej dołożyć 200-300k i kupić coś porządnego?
  • Odpowiedz
wykopek pyta o położenie paneli, a nie o twoje #!$%@? na temat wyższości desek nad panelami


@niochland: potem położy to plastikowe gowno i bedzie lazil po tym benadziejnym plastiku, podcza kiedy dolozylby kilka tysiecy i mialby pod stopami dotyk luksusu.

panel to gowno dla biedoty, jak mieso 2 kategorii
  • Odpowiedz
@BardzoWyimaginowanyNick: Z wylewką na takiej powierzchni to nie jest zła cena, jeżeli masz w tym wszystkie materiały.
Progi bym rozważał tylko w mieszkaniu na wynajem. Co do winylowych paneli, to moim zdaniem nie są warte swojej ceny. Nie mam zastrzeżeń odnośnie jakości, ale więcej niż 120 zł za m^2 od Quickstepa to już przesada.
  • Odpowiedz
@BardzoWyimaginowanyNick: ja bym progi omijał szerokim łukiem, przez progi robot nie przyjedzie haha. Ja u SB montowałem panele winylowe montaż na klik brałem od jakiego gościa który sprzedawał panele w Pl z niemieckiego Bauhaus, czy jak się ta niemiecka Castorama nazywa. Koszt około 50 zł za metr miał. Do takich paneli musi być równa podłoga, ja brałem firme do wyrównania ale tak wyrównala że robiłem całość od nowa sam. ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BardzoWyimaginowanyNick: też się nad tym zastanawiam. Kupię raczej quick stepa z serii majestic z montażem kupionym w sklepie. Montaż wtedy jest w zasadzie w cenie panelu- mniejszy VAT. Dodatkowo trzeba pamiętać o podkładzie guick stępa w takim przypadku gwarancja to 20 lat a nie 5.
  • Odpowiedz
@BardzoWyimaginowanyNick: Ja mam u siebie winyl (waśnie klejony) i mogę go śmiało polecić. U mnie doszedł jeszcze jeden warunek - ogrzewanie podłogowe w całym domu. Przy wyborze zawężałem do Pergo albo Joka (zdecydowałem się na Joka, bo bardziej mi pasował wzór). Kierowałem się poleceniami i wyboru nie żałuje, zwłaszcza przy małych dzieciakach.
Tak jak pisałeś, idealnie gładka nawierzchnia, to jest mus. W przeciwnym wypadku każda nierówność będzie widoczna (ze względu na
  • Odpowiedz