Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam się do zrobienia podłóg w mieszkaniu.
Sytuacja wygląda tak, że chciałbym mieć podlogi-panele w całym mieszkaniu wyłączając wyłącznie łazienkę, czyli podłoga ma być dobrana do kuchni, salonu, sypialni oraz korytarza.

Wielkość powierzchni na której będzie kładziona podłoga to ok 55m2.

Chciałbym, aby możliwe nie było progów/przerw dylatacyjnych. - tutaj też nasuwa się pytanie, bo słyszałem, że warto mieć progi ze względu na wyciszenie oraz brak przepływu powietrza pod drzwiami, może można zastosować drzwi z automatycznym progiem lub po prostu jakąś szczotkę pod drzwiami? Co wtedy z ewentualnym wycieraniem paneli?

Druga rzecz i właściwie najbardziej dla mnie istotna to jakie panele zastosować?

Początkowo na hip hura wybór padł na panele winylowe, ale po zgłębieniu tematu mam pewne obawy, gdyż pomieszczenia są silnie nasłonecznione, czyli zalecany jest montaż na klej. Z racji, że nigdy nie kleiłem takich podłóg raczej nie chciałbym się w to bawić. Kolejna rzeczą jest konieczność idealnie płaskiej powierzchni pod panele. No i jeszcze jedna rzecz - cena - otrzymałem ofertę (dobrych podłóg) z montażem na blisko 12k (wraz z ewentualną wylewka). Uważam, że to zbyt wiele.

Konkurencja do tego typu podlog są laminowane panele, są tańsze, można je położyć samemu, tylko pytanie co z ewentualną gwarancja? Słyszałem, że w zasadzie każda gwarancja jest odrzucana w przypadku samodzielnego montażu..

Winyl, laminat, a może jeszcze coś innego?

Dzięki za pomoc w wyborze i sugestie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #wnetrza #remont #budownictwo #budujzwykopem
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, zamierzam się do zrobienia podłóg w mieszkaniu.
Syt...

źródło: comment_VIVb1ZyhDSh9Zchm6KEucR8IOIK7XQ6P.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BardzoWyimaginowanyNick mam Quick Stepa na takim samym metrażu. Tego z 25 letnią gwarancją i do miejsc Nasłonecznionych dajesz czerwony podkład. Ja nie dawałem dylatacji ani progów bo mam tylko jedne drzwi. Powierzchnia musi być płaska i żadnych paprochów też nie może być. Najlepiej odkurzyć kilka razy, ubytki zaszpachlować i po położeniu każdego panela dobrze sprawdzić czy nic nie podlazło.
  • Odpowiedz