Wpis z mikrobloga

kot się rozpozna w lustrze? nigdy nie miałem takiego


@FadingTears: o ile się nie mylę, to u kotów identyfikacja obiektu opiera się w pierwszej kolejności na słuchu i węchu dlatego własne odbicie jest dla kota mocno mylące lub obojętne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@AnzylmGregorowycz: moj zagląda za lustro, tak samo, jak za monitor laptopa, gdy mu puszczam filmy dla kotów, traktuje lustro jak przeszkodę do tego drugiego zwierzęcia w głębi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Snurq: dokładnie, po chwili traci zainteresowanie, jak odkrywa, że obiekt jest poza jego zasięgiem. Ale filmy przyrodnicze potrafi oglądać nawet 20min ( ͡° ͜ʖ ͡°) zauwazylem też, że kot ma dużo wyuczonych odruchów, jak raz zapamięta jak coś działa, to już na całe życie.
Kiedyś włożyła łapkę w okno uchylne i nie mogła wyjąć, w ostatniej chwili ją uratowałem przed urazem, ale zapamiętała ból i już
  • Odpowiedz
@UnitrA: ja mam w mieszkaniu lustra w drzwiach, jak wzięliśmy nowego kota to próbował wejść do "tego drugiego pokoju", nawet brał rozbieg i próbował tam wskoczyć xD
  • Odpowiedz
@AnzylmGregorowycz: Mój kot rozpoznaje że to co jest w lustrze jest odbiciem. Mam taki układ pomieszczeń że można się schować w drugim pokoju i obserwować z lustra w przedpokoju co dzieje się w innym. Często wołając kota on odwraca się nie w kierunku dźwięku tylko do lustra żeby spojrzeć mi w oczy, ale biegnie już nie do lustra tylko przy ścianie i prosto na mnie. Więc #!$%@? wie, że to
  • Odpowiedz
@dktr: no proszę. Mozliwe, że koty są na pograniczu zdobycia tej umiejętności i niektóre co mądrzejsze już wykazują takie przejawy samoświadomości. Bo faktycznie koty mają masę zachowań społecznych które widać kiedy mieszka się z nimi 24h na dobę pod jednym dachem. Mają swoją mimikę, są zazdrosne, są szczesliwe, są empatyczne, smutne, #!$%@? i nie jest to przypisywanie do nich cech które znamy u ludzi tylko faktyczną emocja jaka tym kotem
  • Odpowiedz