Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
S60 2.4
Co może być przyczyną tego że jak na benzynie przy 3krpm depne gaz w podłogę to auto czasem dostaje konkretnego laga? Po prostu nie przyspiesza, lekko szarpie i po 2/3s dopiero zaczyna przyspieszać? Sprawdzane na benzynie bez udziału gazu. Gaz też idzie na serwis bo powyzej 3,5krpm cały czas szarpie, pewnie znowu mieszanka.

Zanim zaczęły się cyrki z szarpaniem to wywalało mi błędy: na gazie p0420, a na Benie p0171
#volvo #mechanikasamochodowa
  • 29
@Odpaleniec: a rzuć okiem czy pompa paliwa Ci wyrabia. Może już swoje przeżyła i jak depniesz nie wyrabia z podawaniem takiej ilości paliwa i musi sie chwile rozkrecić. Auto challenge coś ostatnimi czasy w audi takiego robił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ScaRRyMaN: właśnie też się nad nią zastanawiam, moze jeszcze przepływka

@Loutbox zapomniałem o jednym szczególe który może być ważny. Ostatnio na mrozie (jakieś -5) po odpaleniu obroty falowały jak #!$%@?, wskakiwał na ponad 2k, po czym spadał poniżej tysiąca, zrobił tak że dwa razy po czym zgasł, drugi raz to samo, za trzecim dałem mu trochę gazu, trzymał, ale zero mocy chwilę pochodził, odpuściłem dałem jeszcze chwilkę i normalnie już się
@Odpaleniec: fakt sytuacja jest trochę inna, w każdym razie ja osobiście miałem podobny przypadek gdzie właśnie po gwałtownej przygazówce i przy konkretnym zakresie rpm przegrywał. Winne były cewki powodujące wypadanie zapłonu.
@Odpaleniec: Nie znam tego silnika, moze tzw fajki na cewce sa kiepskie, moze wilgoc jakas tam jest. Cewke niestety trudno sprawdzic bez podmiany.Ale warto wyjac i obejzec czy nie ma sladow przebicia.
@Odpaleniec: Jak na gazie szarpie bardziej i na benzynie przy nagłym dodaniu gazu też to stawiam na zapłon.

przeciez paliwa brakuje. stft wymaksowany..


@Tylko_noc: Albo też może być problem z zapłonem jeśli samochód nie ma diagnostyki wypadania zapłonów. Powietrze z niespalonej mieszanki jest czytane przez sondę a ta dodaje paliwa.
@biskup2k: i tylko pod obciazeniem wzrasta stft? po prostu nie ma cisnienia na listwie i wtryski robia co moga zeby sie dluzej otwierac. widac ze pompa nie ma wydajnosci. na low rev moze spokojnie podbic te ~3 bary, ale jak potrzeba przeplywu do dupa
@Tylko_noc: dzieje się tak w sumie tylko przy 3-3,5k rpm czyli zakres maksymalnej mocy silnika, skoczę do mechanika sprawdzić to ciśnienie, ale jednak mam wątpliwości czy to nie zapłon, bo na gazie też szarpie, ale na wyższych obrotach. No i to odpalanie...