Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 187
Konfederacja przyszła do sejmu, jak sama twierdzi, by walczyć z socjalizmem. Zobaczmy co robią, kiedy mają okazję wyrazić swoje zdanie o 13 emeryturze (przypominam; 13 emerytura=socjalizm)

7 nie wie czy popiera socjalizm
2 w ogóle nie przychodzi
1 popiera socjalizm
1 nie popiera socjalizmu

Co ciekawe chwile przed tym jak Sośnierz zapomniał czy popiera socjalizm czy nie, z a o r a ł Biejat mówiąc, że przecież żeby coś dać trzeba wcześniej to zabrać.

Janusz Korwin-Mikke, który na powrót do sejmu czekał prawie 30 lat, w momencie kiedy miał okazje zmanifestować swoje poglądy na temat socjalizmu, też stwierdził, że nie wie.

#konfederacja #polityka #bekazprawakow #neuropa #sejm
Soojin21 - Konfederacja przyszła do sejmu, jak sama twierdzi, by walczyć z socjalizme...

źródło: comment_ykBezcxTzdEdylCtf36arO2sXb5jMARx.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
Konfederacja przyszła do sejmu, jak sama twierdzi, by walczyć z socjalizmem.

@Soojin21: Skąd to wziąłeś? Sorry ale niestety trąci to chochołem.
Mając w swoich szeregach narodowców (którzy mają gwóźdź wbity w mózg) chyba liczyli się z takimi akcjami i oficjalnie jako partia nie wspominali o socjalizmie. Jak Sośnierz by tak zagłosował albo Berkowisz- to by było wydarzenie.
  • Odpowiedz
@Soojin21 myślę że to wynika z tego ze przy kilku kolejnych programach wiadomości leciałaby propaganda w stylu "Posłowie konfederacji nie chcą aby emeryci żyli godnie" a ustawa i tak by przeszła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@tallman: no to czemu nie głosują (z wyjątkiem bosaka) tak jak pis? Przeciez i tak nic nie zmienią i moze nawet beda pozytywnie pokazywani w wiadomościach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niech od razu dołączą do pisu, będą pokazywani jak nawróceni synowie marnotrawni
  • Odpowiedz
@Soojin21 bo stracili by swój elektorat a nie zyskali nowego? Głosując przeciwko straciliby potencjalny elektorat który usłyszał by propagandę przeciwko nim. Przez 20 lat nie dostawali się do sejmu to już troche wiedzą co robić a czego nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@tallman: co?
20% (czy nawet wiecej, nie pamietam) najmłodszych wyborcow głosuje na konfe
Tylko 1% emerytow to wyborcy konfy.

Czyli przyznajecie, że konfederacja to zwykli populiści bez programu, którzy zagłosują za czymkolwiek byle dopchać się do koryta
  • Odpowiedz
@jezuchrste: Ja kiedyś byłem wojującym korwinista. Dla mnie wstrzymywanie się od głosu w takim głosowaniu to oszukiwanie wyborców. Kiedy ja głosowałem na partie w której aktualnie był JKM to oni nie wchodzili do sejmu. Jakby weszli i się wstrzymali to byłbym oburzony. Teraz jest mi po prostu przykro, ze zamiast głosować przeciwko socjalizmowi się wstrzymują.
  • Odpowiedz
@Soojin21 ale ja nie jestem korwinista i nie głosowałem na konfe xD część elektoratu konfy która zaważyła o tym że tym razem weszli do sejmu to skrajne prawaki które jednak popierają socjal (a w partii to narodowcy pokroju Bosaka). Memcen zauważył że bez prawicowego populizmu nie będą wchodzić do sejmu i taka taktyką się kierują. Po 20 latach niepowodzeń ale byciu wiernym poglądom każdy by się sprzedał xD
  • Odpowiedz
@Soojin21: problem polega na tym, że nazywanie tzw. "13. emerytury" socjalizmem jest mocno wątpliwe, przecież jej beneficjenci nie dostaną jej za nic. Całe życie płacili składki których suma bardzo często wielokrotnie przekracza wartość świadczeń które pobiorą przed swoją śmiercią, a teraz dostają co miesiąc jakieś grosze. Oczywiście sposób w jaki rząd próbuje im te niskie emerytury zrekompensować jest idiotyczny i każdy wie jaki ta operacja ma cel, ale czy to
  • Odpowiedz
Daj źródło.


@Volki: to jakiś nowy fikołek logiczny kuców i teraz będziecie twierdzić, że Konfederacja to w sumie wcale nie uważa socjalizm za taki zły? xDDDD
  • Odpowiedz
@Soojin21: Konfa to dwa wektory,najlepsze dwa wektory jakie widziała polską polityką. Warunkiem koniecznym do samego istnienie tych wektorów jest to by występowały razem tak długo jak długo poparcie społeczne dla idei wolnorynkowych i suwerennych oscyluje w granicach progu wyborczego. Innej możliwości bycia w sejmie nie ma . Widać wypadkowa tych dwóch wektorów? Widać . Szukają między sobą wspólnej płaszczyzny porozumienia. Co trzeba mieć w głowie żeby oczekiwać od RN głosowania
  • Odpowiedz
@Soojin21: Bo głosowanie w izbie zdominowanej przez 1partię ma jakis sens. Weź se cos na uspokojenie, choćby Korwin #!$%@?ął fikołka w akcie protestu i tak by ta ustawa przeszła i tak.
  • Odpowiedz