Wpis z mikrobloga

Mirki skłaniam się do kupna auta,
Wymarzyła mi się Honda Civic VIII UFO
Miesięcznie robię ok 1500km, głównie po mieście + kilka tras.

Czy możecie polecić mi coś lepszego do ~27 tys. zł?

z innych modeli to zastanawiam się nad Aurisem, ale Ufo jakoś tak skradło pierwsze wrażenie :)

Jeżeli możecie coś doradzić bardzo proszę ;)

#samochody #honda #civic #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@Package: Super motor 1.8, jedzie dość fajnie i śmiesznie małe spalanie. Auto nieźle skręca jak na cywilnego popierdzielacza, nic tylko brać. Będziesz zadowolony. Zależy czego też oczekujesz od samochodu, fajnie by było jak byś się określił.
  • Odpowiedz
@Package: bierz śmiało, nie będziesz żałować. Nie psują się, nie rdzewieją. Silnik 1.8 w sumie jest nie do zajechania, a do tego mało spala. W mieście w korkach spalanie może dojść do 8l / 100km, natomiast w trasie bardziej idzie w stronę 6 - 6.5l / 100km
  • Odpowiedz
@Package: aurisy 1 gen są prymitywniejsze w środku i wcale nie są jakoś bardzo niezawodne. civic ma bardzo twarde zawieszenie. zwróć na to uwagę przy jazdach testowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Package: ja też jestem właśnie w i poszukiwaniu tego model :)

@wycz: a właśnie coś możesz napisać, na co zwracać uwagę? Wiadomo, że perełke będzie trudno znaleźć bo 90% to import
  • Odpowiedz
fajnie i śmiesznie małe spalanie.


@steven_senegal: czy śmieszne to nie wiem - 1.8 VTEC w trasie z prędkościami 100-120 (załadowany) można faktycznie zejść do 6.5l/100km. Krótkie odcinki (zakorkowane) - 9.5-8.5l/100.

Z minusów:
-twardy
  • Odpowiedz
a właśnie coś możesz napisać, na co zwracać uwagę?


@junoreactor: gnije podłoga od spodu, do zrobienia ale ok 2k; pukanie maglownicy na dołach; spasowanie plastików (sierpy - nadkola)silnik to raczej pancerna jednostka i trzeba miec pecha zeby trafic zakatowana jednostke. Nawet jesli to słupek kosztuje max 1k.
  • Odpowiedz
@Nikczemnik: ja mam ufoka w gazie wiec te same wartosci spalania co napisales tylko tankuje dwa razy taniej ;)

@Package: sprawdz zawieszenie, bo samochod jest mega twardy i jazda po dziurach mu nie sluzy. A koszt naprawy zawieszenia to nawe 2k
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nikczemnik: co do spasowania przodu(zderzak, grill, plastikowe listwy nadkoli), to jakies 90% ufo jest tam zle spasowane i jak cos to nie musi oznaczać to historii pokolizyjnej bo zwykły krawężnik jest w stanie to spieprzyć, a biorąc pod uwagę jak slabo trzyma się to pod spodem trudno doprowadzić to do perfekcji. Nie mnie jak najbardziej polecam ufo a w kwocie 27k można już szukać polift, koniecznie 1.8 z manualem, diesla
  • Odpowiedz