Wpis z mikrobloga

Mireczki czytam o keto bo chcę zrzucić minimum 10kg, zastanawiam się nad dietą zbilansowaną a keto.
1.Czy keto jest dietą prostszą ? Nie lubię stać przy garach, ale z drugiej strony przemawiają za mnie parówki, kabanosy, kiełbasa czyli coś co można wszamać na szybko.
2. Czy keto jest dietą drogą ? Widzę ceny mąki migdałowej, babki jajowatej, oleju kokosowego czy innych tego typu produktów to widzę nie wychodzi to tanio. Ale znowu mięso typu karkówka, udka czy inne tłustsze mięsa są tańsze choćby od piersi. (wykluczam wołowinę gdyż nie lubię)
3. Mam problem z jelitami - wzdęcia, gazy, często zaparcia - czy keto mi w tym pomoże czy może jeszcze zaszkodzić ? Do lekarza idę za parę dni więc będę wiedział co mi dolega ale jestem ciekaw czy keto temu sprzyja czy wręcz w tym przypadku lepiej odpuścić ?

#keto
  • 21
  • Odpowiedz
@Daro_ ja to se czasem kupię krakowską 400g i potem już nic nie muszę jeść. Czyli czas przygotowania 1min.
Cena też spoko bo z reguły mięso kupisz do 30zl za kg, a na dzień wystarczy Ci pół
  • Odpowiedz
@Daro_:

1. wg mnie prostszą, jest dużo rzeczy które można zrobić w 20-30 min max jeśli nie lubisz/nie chcesz spędzać czasu w kuchni. keto potrawy nie wymagają też jakichś ogromnych umiejętności kulinarnych

2. czy jest droższa to zależy co jesz ;) jeśli codziennie zużyjesz kilogram polędwicy wołowej, kilogram łososia to prędzej czy później zbankrutujesz :P w normalnej wersji jest to jednak dieta porównywalna, o ile nawet nie tańsza od zwykłej. mąki
  • Odpowiedz
@Matthei: to w jaki sposób zastępujesz sobie chleb czy makaron nie używając mąki czy babki ?
@KingFight: @asdfghjkl: ogólnie macie jakiś zbiór produktów z których korzystacie na keto? Bo tak czytam o keto i na początku ciężko to ogarnąć, ta kiełbasa nie a druga już tak, to samo z serami
  • Odpowiedz
@Daro_ z pamięci to
Kabanosy (tylko nie tarczyński)
Kiełbasy np myśliwska, Żywiecka, Krakowska
Salami
Boczek
Tatar
Jajka (tu już trzeba z 10min poświęcić)
Skyr + masło orzechowe
Sery wszystkie
Tuńczyk, makrela, łosoś, sardynki, śledź
Krewetki
  • Odpowiedz
@Daro_: nie jadam ich po prostu :P a jeśli chcesz chleb to kup sobie po prostu jakiś pełnoziarnisty, kromka czy dwie nie sprawią, że od razu umrzesz. co do makaronu to polecam konjac albo z ciecierzycy
  • Odpowiedz
@Daro_:
1. Mi zdobienie jedzenia zajmuje 5 min.
Wyciągam mięso lodówki przyprawiam wkładam na 24h aby się zamarynowalo a później piekarnik.
Myślę, że max 5 min.
Ale oczywiście można robić cos bardziej złożonego.
2. Cenowo mam wrażenie, że wychodzi na to samo.
3. Ciężko mi powiedzieć.
Mi pomogło na zgage, gazów mniej niż na weglach. Ogólnie jak przesadzasz z tluszczami to masz wodospad i świetne się bawisz. Szczególnie szczególnie przy oleju
  • Odpowiedz
@Daro_
1.możesz jeść prosto miżesz skomplikowanie, jak ze standardową dietą.
Pierwsze skojarzenia masz złe bo keto powinno opierać się na nieprzetworzonym jedzeniu a nie kabanosach, kiełbasie i parówkach
2. Opakowanie babki jajowatej mam gdzieś od roku i jeszcze go nie skończyłam ;) 95% zastępników chleba dla mnie jest niejadalne, podeszły mi tylko tosty serowe, chleb z 1 jajka z przepisu keto revy, tortille lniane i chlebek oopsie.
Makaron -konjac jeśli lubisz ryżowy.
  • Odpowiedz
@Daro_: dieta keto to dieta zbilansowana. Bardziej Ci choć o keto vs standardowa wg. piramidy, 5 posiłków dziennie.

Wg mnie jest prostsza bo zwykle jemy 2-3 posiłki w ciągu dnia.

Można jeść bez zamienników chleba i makaronu,ale jak coś, to są też keto odpowiedniki. Po prostu jesz zamiast skrobi bardziej tłusto. Taki posiłek syci lepiej i dłużej a nie rozpycha żołądka.
  • Odpowiedz
@Daro_: 1. Zależnie jak podejdziesz do tematu, ale z doświadczenia myślę, że tak - jest prostsza, ale to w dużej mierze kwestia preferencji. Zbilansowana dieta też może być prosta. Myślę, że masz trochę złe podejście w kwestii mąki czy pieczywa, keto to nie jest po prostu zastąpienie ich, a zmiana samych spożywanych potraw. Jestem na keto od jakichś 4-5 miesięcy i jedyne co kupiłem z produktów mącznych to mąka kokosowa, którą
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vunshi masz może jakieś zestawienie dobrych produktów albo tych z których korzystasz albo jakaś ułożona dietę ? Chętnie bym poznał jakąś przykładowa dietę albo produkty by na.start było łatwiej ;) Może być n priv ;)
  • Odpowiedz
@Daro_: Nie mam nic rozpisanego, lepiej samemu popróbować, przede wszystkim pod kątem mięs które nam pasują. Jeśli chodzi o produkty to @chixi już wypisała wszystko co błogosławione w keto ;) Ja sam też nie mam jakiejś mega zbilansowanej diety, bo przede wszystkim trzymam się tylko ~30g węgli, 1/2 posiłki dziennie i to tyle. Głównie jakieś jajecznice, sałatki z kurczakiem/tuńczykiem/makrelą albo smażone/pieczone mięsa +brokuły/kalafior/pieczarki. Jeśli chodzi o posiłki to polecam właśnie @
  • Odpowiedz
@Daro_: nie zapomnij też, że do ketozy twój organizm potrzebuje chwili, żeby się zaadoptować, zwykle koło 2-6 tygodni. Przez ten okres staraj się nie przekraczać 20g węgli dziennie (jak zdarzy ci się przekroczyć, to idz np. na godzinny spacer). Podczas adaptacji możesz czuć się osłabiony, mieć bóle głowy czy problemy z wypróżnianiem - nie panikuj, wszystko sie normuje po paru dniach. U mnie wystąpił ból głowy (2 dni) oraz lekkie zaparcia.
  • Odpowiedz
@Daro_: ale napisze ci co pamietam, że używaliśmy. Na bank olej kokosowy mct, na bank wiórki kokosowe, masło orzechowe (trzeba szukac takiego bez dodatku cukru), grzyby można jeść, sałatę, jajka ser, Bardzo gorzką czekolade od czasu do czasu (najlepiej taką z 90% kakao lub wiecej). Na pewno używaliśmy mąki kokosowej i migdałowej. Pasty tahini. Generalnie możesz opierdzielać wszystko o ile weglowodany dasz do absolutnego minimum. Kalafiora tez sporo jedlismy i szpinaku
  • Odpowiedz