Wpis z mikrobloga

Witam. Pytanie do fanów #koty.
Mam dwa kory które cały dzień śpią w szafie, ukazują się na chwile ok 21 i potem znów spanie ale o 2 w nocy kuweta, półgodzinny rytuał. Potem drapak każdy po 5 minut. Potem nie wiem co bo cicho jest i zasypiam ale ok 4-4.30 zaczynaja się gonić i wydawać odgłosy ze znów mam pobudkę. Schodzę na dol, wypłacić po liściu ale uciekają a ja chce spac wiec wracam do łóżka. Położę się, zamknę oczy i znów się #!$%@?. Jak schodzę już na dol bo i tak nie zasnę to te kiepy idą spac. Co mam zrobić? Nie pozwalać spac w dzień? Zamykać w ciasnych miejscach żeby stały na dwóch łapach jak jestem w pracy żeby nie zasnęły? Wystawiać na balkon na kilka godzin? Wpuścić do domu na chwile jakiegoś kociego pakera?
  • 12
@skorpion666: Zamknij drzwi do sypialni i stosuj stopery do uszu.
Natury kotów nie zmienisz - za to ciesz się że masz dwa, bo przez to że się ze sobą bawią to masz dużo mniej zniszczeń w domu.
Mam trochę więcej kotów niż Ty, więc chyba "jestem ekspertem" ;)
@skorpion666: Kupić wędki, piłeczki itp, co tam twoje koty lubią i męczyć je zabawą zanim pójdziesz spać. Koty nudzą się zabawkami i trzeba przeprowadzać rotacje, tj. co jakiś czas chować część zabawek i proponować im coś innego.
Mój kocur, jak mu pozwolę spać przez cały dzień, to potem całą noc chodzi i miauczy o atencję. A ma już 16 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skorpion666: Spróbój je wybawić na noc np wędka typu bird, tak żeby je wymęczyć. Niestety, koty to zwierzęta o aktywności zmierzchowej i tylko porządne zmęczenie ich za dnia daje jakąś szansę by mniej rozrabiały w nocy.