Wpis z mikrobloga

Dostałem pod choinkę zestaw lego technic 42094 (taka fajny zbieracz drewna). Jako, że bardziej interesuje się elektroniką niż klockami to mam pytanie o komunikacje z silniczkami Lego. Z tego co zdążyłem przeczytać to one głównie komunikują się na podczerwień, na internecie są jednak takie w standardzie 2.4 GHz (od chińczyka, cada, sbrick). Czy one są w miarę ok czy lepiej zostać przy tych orginalnych? Docelowo chciałbym podłączyć kamerkę na raspbery pi i jeździć sobie taką ciężarówką z poziomu kabiny. I o ile mam zwykłe silniczki i serva to jednak podłączanie tego bezpośrednio do lego jest trochę problematyczne.

#lego #technic #arduin #raspberrypi
  • 11
O to jest chyba to o co mi chodziło. :D


@Lukasq: you're welcome.
Możesz się jeszcze do Sariela odezwać na youtube, ostatnio wrzucał swojego MOC'a autobusu miejskiego i tam używał chyba sbrick'ów. Może Ci coś więcej na ten temat powie
@damw: Chyba się do niego odezwę. Widziałem jego autobus i gość wymiata. Zastanawiam się czy nie wciągnąć jego książki, na razie przeglądam jego kanał. Najchętniej to użyłbym raspberry, ale wtedy albo musiałbym użyć własnych silniczków (niekompatybilne z LEGO) albo ciąć kable od tych normalnych. (trochę nie fajnie że względu na cenę). Te z chin niby są fajne, ale coś mi śmierdzi tym, że za tą cenę dali najtańsze silniczki i ich
@Lukasq: sbricka i powered up mam i się nimi trochę już bawiłem. Oba działają całkiem dobrze przez bluetooth, chociaż wydaje mi się, że Sbrick trochę mniej mocy przekazuje na motory (ma odcinkę i np. nie podłączysz do niego 2 buggy motorów). Sbricka możesz też kontrolować padem do PS4. Nie testowałem z padem do Xboxa ale pewnie też się da. Dodatkowo możesz tworzyć swoje customowe interfejsy na ekranie telefonu w zależności od
@boguslaw-de-cubalibre: Myślę, że bez problemu sobie byś poradził. Elektronika na tym poziomie to takie klocki LEGO. Z tym, że ja sam korzystam z raspberry pi głównie dlatego, że je mam i mi się kurzy. Minus jest taki, że raspberry nijak nie łączy się z lego.

Jeśli nie masz żadnej płytki typu raspberry pi to starczyć powinna mini kamerka na wifi koszt ~100zł. Powinno być zarówno taniej jak i łatwiej.

@firunna
Dzięki
@Lukasq: > Jedno może działać szybciej/wolniej od drugiego co w przypadku gdy mam gąsienice to całkowicie je eliminuje.

W książce Sariela znajdziesz kilka mechanizmów napędu gąsienicowego, które eliminują zupełnie niejednorodność silników, działając na zasadzie sumatora momentu obrotowego. Polecam.

Sam SBrick jest bardzo dobrej jakości i może być bez problemu sterowany z pythona i scratcha, nie tylko z ich własnej aplikacji. Daje Ci to możliwość kontroli klocków z malinki przez BT.

Weź
@Swilk: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Chyba skłonie się ku sbrickowi ze względu na pythona, którego ogarniam. :D

Co do książki to może ktoś sprzedaje wersje z autografem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) @sarielpl