Wpis z mikrobloga

Witam Mirki!
Od jakiegoś czasu param się majsterkowaniem (albo jak kto woli DiAjŁaj), nie jestem w tym najlepszy i rzadko wychodzi mi coś co faktycznie w 100% pokrywa się z moimi oczekiwaniami. Jednak czasami wyjdzie mi coś bardzo ładnego i chciałem się podzielić tym oraz wiedzą jak to zrobić ,moim zdaniem, najlepiej i oszczędzić komuś czasu na metodę prób i błędów albo na szukanie informacji w odmętach internetowych forów wymarłych przed laty.
Czy było by zainteresowanie jakbym wrzucał rzeczy które robię/zrobiłem albo jak wykonuję narzędzia pomocne przy wykonywaniu ich i objaśniam jak samemu się za to zabrać?

Dzisiaj jako "smaczek" chciałem wam pokazać wybijak pod szew do skóry. Stwierdziłem że 40 cebulionów to za dużo za narzędzie ze sklepu więc chwyciłem widelec w dłoń i zrobiłem sobie własne :v (w komentarzu zdjęcie dziurek które wykonuje przy jego pomocy). Jeżeli będzie chociażby szczątkowe zainteresowanie i przyjdzie do mnie zakupiona skóra to postaram się wrzucić zdjęcia bilonówki i etui na legitymację które zrobię.

Chyba nikomu nie muszę objaśniać jak zrobić takie cuś... albo dobra i tak mi się nudzi :v
-Bierzemy widelec który wymiarami odpowiada naszym wymaganiom co do szerokości i rozstawieniu dziórek
-Ścinamy ząbki widelca o mniej więcej połowę żeby były sztywniejsze
-Ostrzymy ząbki (trzeba się przyłożyć bo muszą być równo naostrzone żeby był dobry efekt)
-Można widelec zgiąć żeby było go wygodnie dobijać młotkiem

#leatherworking #majsterkowanie #diy
Knox_ - Witam Mirki! 
Od jakiegoś czasu param się majsterkowaniem (albo jak kto woli...

źródło: comment_vUupRZjfcGrvu6Dj85jlODmj34sKKyIx.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz