Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia: Nienawiść jest racjonalna, jeśli jest dobrze ulokowana, prawidłowo adresowana. Jedyne co może być irracjonalne to ślepa nienawiść. Ale nienawiść sama w sobie może być motorem do tego by siać zniszczenie. A musimy zniszczyć świat, żeby stworzyć nowy, lepszy. Z mniejszą ilością cierpień i sprawiedliwością.

#przegryw #takaprawda #filozofia #przemyslenia #redpill
  • 23
@Thachi: Szkoda tracić czasu, żeby nienawidzić ludzi, którzy nie mają wpływu na to jak zostali ukształtowani przez życie (na dzbanów). Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Nienawidzić niektórych cech ludzkich za to? Można, a nawet trzeba.
Nienawiść jest racjonalna


@Thachi: Nienawiść jest bezużyteczna i niszczy nadawcę.

A musimy zniszczyć świat, żeby stworzyć nowy, lepszy. Z mniejszą ilością cierpień i sprawiedliwością.


Taki scenariusz był przerabiany wielokrotnie,zawsze na koniec wychodziło na opak.

Zniszczyć coś jest bardzo łatwo, zbudować- znacznie trudniej.
@mieszko111: Ktoś może powiedziec, ze wystarczy wnieść pozytywną alternatywę dla zła i to wystarczy. Ja się z tym nie zgadzam. Zło jest wygodne, to jego przewaga i wygrywa też dzięki ludzkiej naiwności. Ludzie często nie wiedzą, że to co robią jest złe.Nie sposób więc z tym konkurować. Zło trzeba zniszczyć.
@Thachi: nie odnosze sie do całego twojego łańcucha ładnie brzmiących pojęć które ze sobą powiązałeś. Na pierwszy rzut oka sa dla mnie mało zrozumiałe i sie w tym gubie. Jedyne czego sie przyczepiłem to tego że mówisz "coś sie nie udało bo nie pojawił sie odpowiedni człowiek". No i mała szansa że sie pojawi, nie licz na cud. Tak samo jak na utworzenie jakiegoś pieknego świata bez problemów, czegoś takiego nigdy
@Thachi: a nie możesz po prostu zostawić ludzi w spokoju? O jaką sprawiedliwość ci chodzi? Mowisz że pozytywna energia nie wystarcza przeciwko złu, tak naprawdę to ty jesteś złem.