Wpis z mikrobloga

Ceny za piłkarzy w zimie są wysokie, kluby nie chcą sprzedawać, a zarząd z Raulem na czele są zwolennikami zakupów w lecie dodatkowo dochodzi sprawa z FFP patrzącym na poczynania Kanonierów, może gdyby udało się sprzedać Mkhitaryana, Elnenego i Mustafiego to sytuacja by się zmieniła. W każdym razie:

- Chambers wyleciał pewnie aż do jesieni, Arsenal jest całkowicie skupiony na pozyskaniu grającego piłką LCB tutaj atletycznego Upamecano z rokiem do końcu roku w lecie, to niech będzie ten szklany Boateng na 6 miesięcy. Niemiec jest silny, potrafi grać piłką posyłając penetrujące podania do przodu czyli wpasowuje się w wizję Artety. Mam jednak nadzieję, że to tylko wypożyczenie, a nie transfer definitywnego 31-latka, który już nie jest w stanie biegać i łapie więcej urazów niż gra, a pamiętajmy, że zarabia aż 200k na tydzień i Arsenal ma już tako samo zaawansowanych wiekowo - Sokratisa i Luiza, obaj z wysokimi kontraktami do 2021 roku.

- nie da się ukryć, że Ozil wszystkich spotkań nie zagra, tak samo jak 90 minut w każdym meczu, bo po coraz częście po 50-70 minucie oddycha rękawami i kto wie jak długo potrwa jego gra na dobrym poziomie, utraci motywację i się wszystko popsuje, a wówczas co? Ceballos się lepiej spisuje na pozycji Xhaki jako cofnięty rozgrywający, a Willock ze Smith Rowe pokazali, że są jeszcze niegotowi na grę na tym poziomie i przed nimi dużo pracy, nie mówiąc już o tym, że z przodu oferują mało. Ciężko polegać na nastolatkach tj. Sace i Martinellim wymagając wysokie gry w każdym meczu, bo wahania formy w tym wieku to norma. Wygląda, że Xhaka i Torreira będą stanowili podstawowy duet środka pola, więc popieram wypożyczenie Lemara na pół roku z opcją wykupu jeżeli się sprawdzi, bo przecież wciąż ma dopiero 24 lata, w Atletico zawodził każdy skrzydłowy od momentu odejścia Ardy Turana, a Francuz może z powodzeniem grać zarówno jako ciężko pracujący kreatywny lewy skrzydłowy jak i CAM.

Takie ruchy może nie są tym czego oczekiwaliby kibice, ale uzupełniają chwilowe braki i mają pozwolić na powrót do walki o rywalizację nie tylko o top7, ale też wygraną w Lidze Europy. To tak w kontekście ostatnich plotek na temat tych dwóch piłkarzy coraz bardziej łączonych z Arsenalem.

Nketiah wybiera pomiędzy ofertami wypożyczenia z Bristol City, Nottingham Forest i Sheffield Wednesday, decyzję ma rzekomo podjąć jutro.
#arsenal
źródło: comment_XOSfuFWuAgIaojfbRbTH2ShXEekR46dE.jpg
  • 7
@Pustulka: Zawsze mogą dogadać się na wypożyczenie z wykupem po sezonie. Podobno Lampard nie jest zainteresowany usługami Holendra i nie widzi sensu jego powrotu na Stamford Bridge ale księgowi z chęcią by kilka milionów przytulili skoro jest okazja.
@Pustulka:

Ja osobiście nie jestem przekonany do kupienia obrońcy w tym okienku. Raz, że wspomniany Boateng jest faktycznie stary (to wypożyczenie niby ma sens), a dwa, że tak de facto mamy 4 CB, a więc: Luiz, Sokratis, Holding i Mustafi. Dopóki nie odejdzie Shkodran to nie widzę tutaj roszad (i number wise też nie ma sensu - jakościowo inna para kaloszy).

Jak dla mnie powinniśmy się skupić na wzmocnieniu środka pomocy