Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę połączyć jednym kablem internetowym dwa urządzenia. Czy zwykły rozdzielacz zadziała? np. takie najprostsze gówienko https://sklep.avt.pl/przylacze-telefoniczne-rozdzielacz-gn-na-2x-gn-6p4c.html

czyli w skrócie: idzie kabel z routera i w miejscu X dałbym taki rozdzielnik i poprawadziłbym 2 kable: jeden do tv drugi to sprzętu audio. szybkość neta 100 mb/s jeśli ma to jakieś znaczenie

#pytaniedoeksperta #pytanie #komputery #internet
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tell_llet: Na jednym kablu (ale pełnym 8żył) pojda dwa urzadzenia 100mbit z dobrym adapterem za jakies 15zł, albo mniej jak potrafisz sam zacisnać.
@Mortas: @skyluker: chyba najprościej będzie kupić dwa kable i tyle (audio jest połączone przez wifi, ale chcę kablem teraz)

tak sobie tylko pomyślałem : czemu zwykły trójnik miałby nie zadziałać pod warunkiem, że nie będę korzystał z dwóch urządzeń naraz (albo będę słuchał audio albo tv odpalę), bo rozumiem, że chodzi o to, że przy zwykłym trójniku pakiety danych "by się mieszały" ? Czy inny problem by zachodził
@Mortas: dwa urządzenia aby wysłać sobie dane muszą się dogadać, zaprezentować adresy MAC kart, przesłać pakiet kontrolny, ustalić prędkość komunikacji.
To nie jest tak, że router popchnie dane a one sobie płynna jak prąd i gdzie trafia to będzie.