Wpis z mikrobloga

Ketra się opierdziela z tagiem, więc mam nadzieję że nie obrazi się jak go ukradnę na jeden wpis. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Czekałem na ten serial i wspominałem go dużo wcześniej, ale w końcu go nie było na tagu, więc sam napiszę wpis, bo jestem ciekaw ilu mirków go oglądało i czy się wam podobał. #100bajekchallenge

W Pułapce Czasu

Świeżo upieczony agent czasoprzestrzeni, Valérian, zostaje wysłany w swoją pierwszą misję i przenosi się do Francji w 912 roku. Spotyka tam uroczą akrobatkę, Laureline, i ratuje ją od śmierci. W ostatniej chwili wracają z powrotem do roku 2416 i odkrywają, że Ziemia zniknęła. Rozpoczynają serię przygód w niebezpiecznym kosmosie jednocześnie próbują dociec, co się stało z planetą.

#gimbynieznajo #nostalgia taguję też #scifi i #komiks bo to na podstawie komiksu
Borealny - Ketra się opierdziela z tagiem, więc mam nadzieję że nie obrazi się jak go...

źródło: comment_eAOoqs6CQKmOgqKJ12XKwYqZBGcfPFPk.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Swoją drogą, serial ten raczej nie był dla najmłodszych, bo ciągle próbowali się tam pozabijać. Było też sporo wątków politycznych między różnymi rasami. Powstał na podstawie serii komiksów wydawanych w latach siedemdziesiątych, ale z tego co wiem, to była to dosyć luźna adaptacja. Szkoda że miał tylko 40 odcinków. Kilka z nich średnio mi się podobało, ale ogólnie serial był świetny.

Nie można tego jednak powiedzieć o filmowej adaptacji "Valerian i Miasto
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: No ja nie jestem fanem stylu w jakim były tworzone stare komiksy. Serial miał świetną muzykę, a tego w komiksach niestety nie ma. Ogólnie mam wrażenie patrząc po ilustracjach, że w komiksie Laureline była taką typową niesamodzielną lalą, a Valerian jej wybawicielem. W serialu są bardziej partnerami a wątki romantyczne są ograniczone do minimum i praktycznie nie występują. Były też momenty, że to ona ratowała mu tyłek. :D
  • Odpowiedz