Wpis z mikrobloga

@lorazepant: Raczej obstawiałbym, że w pierwszej kolejności zaczną być zastępowani testerzy, bo narzędzia do analizy kodu oparte o AI zaczynają się pojawiać. Ale do pisaniu kodu od zera jeszcze daleka droga.
  • Odpowiedz
wszędzie indziej,


@rotflolmaomgeez: Dokładnie. Zacznie się od najprostszych zawodów. Jeśli dorzucić do tego "prostego" androida, to z rynku znikną: kelnerzy, monterzy, spawacze, budowlańcy, sprzątacze, sklepikarze i cała ta nie wykształcona część społeczeństwa będzie musiała się "przebranżowić".
  • Odpowiedz
@rotflolmaomgeez: wybraź sobie prawdziwą sztuczną inteligecję która bedzie myśleć jak człowiek i bedzie też kreatywna. Teraz przemyśl gdzie najszybciej zaczną się zmiany. W systemie wirtualnym czy rzeczywistym. Szybciej zamienią kelnera gdzie to wymaga fizycznych zmian maszyn, robotów itp, czy programistów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maciejze: akurat ludzie "którzy się znają" są w temacie bardzo podzieleni. jedno mówią że wszystko co wymaga pierwiastka pomysłowości jest bezpieczne, inni mówią że niekoniecznie artyści czy programiści (ogólnie twórcy) mogą się czuć bezpiecznie.

@lorazepant: programistów robiących bzdury AI zastąpi pewnie szybciej. bzdury czyli trzaskanie CRUD-ów, ale również dłubanie frontów (czekam na minusy tutaj). ale zanim to się zjawi w IT to najpierw zostana opanowane wszelkie niszę typu "przekładanie papierów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykop1986: kiedyś myślano też że taksówkarze będą bezpieczni - aż pojawiło się kilka programów autonomicznych pojazdów.

wiem że jeden z gigantów it pracuje nad autonomicznymi ciężarówkami. podobno do ok 2023 ma być w tym temacie rewolucja (najpierw USA i Kanada)
  • Odpowiedz
@secret_passenger jesli powstanie AI które zastąpi programistów którzy na podstawie #!$%@? specyfikacji od klienta który sam do końca nie wie czego chce stworzą system/aplikacje to myślę że nie tylko programiści nie będą musieli pracowac ale nikt juz nie bedzie musiał
  • Odpowiedz
@maciejze: tak. racja. w tym momencie to już chyba nie będzie zawodów wolnych od zastąpienia przez AI. ja jednak nie jestem wcale optymistą. poczytałem sporo artykułów na temat AI (bynajmniej nie uważam siebie za specjalistę, ale uważam też że jestem całkiem nieźle zorientowany w tym "o co chodzi w AI) i powiem tak: wszelkie mrzonki o "bezpiecznikach" AI czy jakimś jej ograniczaniu to mrzonki.

w dodatku tak jak z edycją genów
  • Odpowiedz